Lekki makijaż oka krok po kroku. Jak delikatnie malować się na co dzień?

Makijaż jest w dzisiejszych czasach niezwykle istotnym elementem niemal każdej kobiety. Wykonujemy go starannie i zwracamy uwagę na najmniejsze detale - również w makijażu dziennym. Jak wykonać lekki makijaż oka, by podkreślić urodę? Podpowiadamy!

Jak delikatnie malować się na co dzień? 

Aby stworzyć idealny makijaż na co dzień należy zadbać o jego podstawy, czyli odpowiednią pielęgnację przed makijażem, dzięki której cera będzie pozbawiona suchych skórek, nawilżona i promienna. Dopiero na tak przygotowanej cerze makijaż będzie prezentować się nieskazitelnie.

Zobacz wideo

Drugą najistotniejszą kwestią w codziennym makijażu jest równomierne rozprowadzenie podkładu przy użyciu gąbeczki lub pędzla, by ujednolicić cerę. Pamiętaj o dobraniu odpowiedniego koloru podkładu do twojej cery - zbyt ciemny podkład to jeden z najczęstszych błędów, które popełniają kobiety. Po nałożeniu podkładu, pod oczy nakładamy rozświetlający korektor, by rozjaśnić twarz i utrwalamy całość pudrem. Pod kości policzkowe nakładamy odrobinę bronzera, a na szczyty kości rozświetlacz. Na koniec podkreślamy brwi specjalnym żelem lub cienką kredką. Tak przygotowana cera jest gotowa na makijaż oka.

Lekki makijaż oka krok po kroku

Dzienny makijaż powinien być nie tylko delikatny czy prosty w wykonaniu, lecz także szybki. Po wcześniejszym przygotowaniu cery, który został opisany wcześniej, można przejść do lekkiego makijażu oka. W tym celu potrzebować będziemy jasnokremowego, nude i jasnobrązowego cienia do powiek, tuszu do rzęs, trzech pędzelków do makijażu (małego okrągłego, płaskiego i puchatego do blendowania) i jasnego rozświetlacza.

  • Na początku, płaskim pędzelkiem, nałóż jasnokremowy cień pod łuk brwiowy.
  • Następnie jasnobrązowym cieniem, przy użyciu puchatego pędzelka, zaznacz załamanie powieki i zewnętrzny kącik. Delikatnie przeciągnij również cień od zewnętrznego kącika na dolną powiekę.
  • Na ruchomą powiekę nałóż cień w kolorze nude i rozetrzyj granice z jasnobrązowym cieniem puchatym pędzelkiem. Cień w kolorze nude nałóż również na dolną powiekę. 
  • W wewnętrzny kącik nałóż rozświetlacz.
  • Na koniec dokładnie wytuszuj rzęsy.
  • Makijaż możesz wykończyć nakładając na usta błyszczyk lub pomadkę w neutralnym odcieniu.
Więcej o: