Botoks na włosy - czym jest, jak długo się utrzymuje i ile kosztuje?

Większość z nas słyszała o zabiegach z użyciem botoksu. Zwykle jednak kiedy o nich słyszymy, przychodzi nam na myśl gabinet medycyny estetycznej. Okazuje się, że botoksem możem potraktować również nasze włosy. Sprawdź, na czym polega ten zabieg.

Botoks na włosy to zabieg mający wiele zalet. W przeciwieństwie do wstrzykiwania botoksu, zabieg na włosy jest zdecydowanie mniej inwazyjny, dlatego może przypaść do gustu większej części z nas. Sprawdź, czym jest botoks na włosy.

Jedzmy rzeżuchę nie tylko od święta! Wzmacnia włosy i zawiera dużo witaminy C. Zobacz:

Zobacz wideo

Botoks na włosy - co to?

Botoks na włosy to nic innego jak zabieg regeneracyjny na włosy. Polega on na uzupełnieniu łusek włosa w składniki takie jak kwas hialuronowy, kolagen, keratyna, a nawet wyciąg z jagód Acai. Wraz z zabiegami takimi jak sauna na włosy czy keratynowe prostowanie, botoks to jeden z najpopularniejszych metod regeneracyjnych i odbudowujących. 

Botoks na włosy - na czym polega?

Zabieg trwa około 40 minut i polega na dokładnym oczyszczeniu włosów podczas mycia specjalistycznym szamponem. Otwiera on łuski włosa i przygotowuje pod wprowadzenie substancji odżywczych. Włosy rozdzielane są na warstwy i nakładane jest na nie serum przy pomocy strzykawki. Pozostawiamy je na włosach na około 20 minut. Następnie nakładany jest krem uszczelniający, które zapobiega wypłukaniu botoksu z włosów. Po 10 minutach całość jest spłukiwana ciepłą wodą

Botoks na włosy - dla kogo? 

Zabieg polecany jest dla osób, których włosy puszą się, są cienkie, zniszczone i wysuszone. Odżywcze serum wypełnia kosmyki, sprawiają, ze stają się one lśniące, gładkie i odżywione. Świetnie nada się dla osób, które często farbowały włosy lub niszczyły je zabiegami stylizacyjnymi. 

Botoks na włosy - cena i trwałość zabiegu

Efekty botoksu na włosy utrzymują się do 15 myć. Zabieg ma tym lepsze efekty im więcej razy go wykonamy. Po kilku razach włosy na stałe odzyskują swój blask. Ceny w salonach fryzjerskich zaczynają się od około 50 złotych. Możemy tez kupić ampułki, które nałożymy na włosy w domu, za około 30 złotych. Po wykonanym zabiegu warto używać szamponów bez silikonów (SLS), parabenów i alkoholu, by wydłużyć spektakularność efektu.  

Więcej o: