Glass lips - trend, który pokochały kobiety. Jak uzyskać efekt mokrych ust?

Glass lips, czyli usta sprawiające wrażenie pokrytych gładką tafla szkła. Nie da się ukryć, że jest to jeden z większych trendów w makijażu na nadchodzący sezon, lansowany przez najbarciej uznanych wizażystów na świecie. Jak uzyskać efekt szklanych ust? Podpowiadamy!

Glass lips - trend lansowany przez wizażystów 

Usta mieniące się niczym tafla szkła? Tak, to jeden z większych trendów makijażowych na zimę 2019/2020. Obok matowych pomadek, które utrzymują się na liście urodowych hitów, pojawiło się zupełne przeciwieństwo matu, czyli glass lips. Trend ten lansowany jest przez najpopularniejszych makijażystów na świecie, co można było dostrzec na pokazach największych marek w tym sezonie.

O tym, jak odpowiednio przygotować usta do makijażu dowiesz się z naszego wideo:

Zobacz wideo

Trzy sposoby, aby uzyskać glass lips 

1: Złuszczanie i nawilżanie

Odpowiednia pielęgnacja to klucz do gładkich i zadbanych ust. Właśnie dlatego, przed nałożeniem jakiegokolwiek produktu, warto zadbać o ich odpowiednie przygotowanie. Stosowanie peelingu, który pomoże pozbyć się suchych skórek oraz regularne nakładanie odżywczego balsamu lub maski powinno na stałe zagościć w pielęgnacyjnej rutynie. Warto o tym pamiętać szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy usta narażone są na wysuszanie oraz pękanie. 

2. Błyszczyk lub olejek na usta

W sezonie zima 2019/2020 usta w wydaniu glass lips to jeden z największych trendów, który promowany jest przez wizażystów oraz dziewczyny na Instagramie. Aby osiągnąć taki efekt należy zaopatrzyć się w dobrej jakości transparentny lub koloryzujący błyszczyk, który nie tylko doda ustom blasku, lecz także optycznie je powiększy. Oprócz błyszczyków, w uzyskaniu szklanego błysku na ustach, dobrze sprawdzą się olejki do ust, które zyskują coraz większą rzeszę fanek.

3. Wazelina lub lanolina

Stan twoich ust pozostawia wiele do życzenia, a chciałabyś osiągnąć efekt glass lips na swoich ustach? Nic straconego! Tu z pomocą przychodzi sprawdzony kobiet, które ze względu na częste podróże samolotem są bardziej narażone na widoczne przesuszenie ust. Aby uzyskać modny szklany efekt nałóż na usta grubą warstwę klasycznej wazelina lub lanoliny, które nie tylko nadadzą wargom błysk, lecz także intensywnie je odżywią. 

 
Więcej o: