Glass skin - koreański trend, który daje efekt szklanej tafli. Jak go uzyskać?

Jednym z wiądących trendów makijażowych jest efekt szklanej cery, czyli koreańskie glass skin. To nic innego, jak idealnie gładka, rozświetlona, lśniąca skóra. Podpowiadamy, jak uzyskać efekt glass skin.

Glass skin idzie o krok dalej, niż już dobrze nam znany trend healthy glow, czyli rozświetlający makijaż twarzy. Efekt szklanej cery uzyskamy tylko dzięki odpowiedniej, regularnej pielęgnacji skóry twarzy, w połączeniu z delikatnym makijażem. 

Woda różana może zdziałać cuda dla twojej skóry. Dowiedz się, jak zrobić ją w domu:

Zobacz wideo

Glass skin - koreański trend, który daje efekt szklanej cery

Koreanki słyną ze swojej pielęgnacji skóry twarzy. Koreańskie kosmetyki są coraz częściej kupowane również w Polsce, coraz więcej z nas stosuje słynną 10- stopniową koreańską pielęgnację. To również stamtąd pochodzi trend glass skin, czyli cery nawilżonej, rozświetlonej, bez przebarwień i zaczerwienień czy rozszerzonych porów. Skóra powinna mieć idealnie gładką fakturę i emanować naturalnym blaskiem.

Glass skin - koreański trend, jak go uzyskać?

Przede wszystkim pielęgnacja. Bez niej nigdy nie uzyskamy efektu glass skin. Podstawą jest codzienny demakijaż i oczyszczanie. Koreanki do zmycia makijażu używają naturalnych olejków. Następnie przemywają twarz żelem do mycia na bazie wody. Kolejnym elementem jest złuszczanie przy pomocy peelingu, 1-2 razy w tygodniu. Później tonizujemy skórę przy pomocy toniku lub hydrolatu, czyli przywracamy jej naturalne pH. Róbmy to codziennie, a skóra na pewno nam się odwdzięczy. Następnie nakładamy nawilżające serum. 2-3 razy w tygodniu stosujmy maski do twarzy, dobrane odpowiednio do typu naszej skóry, podobnie jak reszta kosmetyków. Do tego codziennie nakładajmy pod oczy odżywczy krem, a na całość twarzy krem nawilżający i z filtrem przeciwsłonecznym. Od tak wypielęgnowanej cery, dzieli nas już tylko krok do uzyskania efektu glass skin!

Glass skin - makijaż

Bazą pod makijaż może być nawilżający krem lub rozświetlająca baza. Na tak przygotowaną skórę, nakładamy krem bb lub bardzo delikatnie kryjący podkład. Do utrwalenia makijażu nie używaj pudru, ewentualnie odrobinę tego transparentnego. Lepiej jednak sprawdzi się mgiełka utrwalająca make-up. Konturowanie twarzy wykonaj przy pomocy rozświetlacza, który nałożysz na kości policzkowe, ponad brwiami, na linię nosa i jego czubek, łuk kupidyna i odrobinę nawet w kącikach oczu. Możesz policzki podkreślić delikatnym różem, a na usta nałożyć wazelinę lub przeźroczysty błyszczyk i voilà! Glass skin, czyli szklana tafla na twarzy gotowa. 

Więcej o: