Makijaż permanentny ust. Jak dbać o usta po zabiegu?

Makijaż permanentny ust to jeden z częściej wykonywanych zabiegów przez kobiety. Dzięki niemu, usta przez długi czas mają ładny kolor i ne ma potrzeby nakładania na nie dodatkowych pomadek. Ile kosztuje i  jak długo utrzymuje się efekt permanentnego makijażu ust?

Makijaż permanentny ust - na czym polega ten zabieg?

Makijaż permanentny ust to nic innego jak odmiana tatuażu, który wykonuje się na ustach. Wiele kobiet decyduje się na taki zabieg, by poprawić naturalny kolor ust, wyrównać symetrię lub  podkreślić kontur ust. Makijaż permanentny ust wykonuje wykwalifikowana kosmetyczka lub lingeristka, a efekt utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat. 

Zobacz wideo

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego ust?

Zabieg makijażu permanentnego zaczyna się od wywiadu zdrowotnego, w którym klientka odpowiada na pytania dotyczące jej aktualnego stanu zdrowia. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania zabiegu, linergistka przystępuje do wykonywania zabiegu.  Na samym początku nanosi na wargi maść znieczulającą i wykonuje rysunek docelowego kształtu ust. Kidy znieczulenie zacznie działać, linergistka rozpoczyna aplikację barwnika. Makijaż permanentny ust zawsze rozpoczynany jest poprzez wykonanie konturu, by wargi były pełniejsze. Następnie cała powierzchnia ust wypełniana jest barwnikiem.

Makijaż permanentny ust - jak dbać o wargi po zabiegu?

Pielęgnacja ust po zabiegu jest niezwykle istotna, gdyż wpływa na ostateczny efekt i długość utrzymywania koloru. Po wykonaniu makijażu permanentnego należy nakładać na wargi specjalny krem lub maść poleconą przez linergistkę 3 razy dziennie przez 7 dni używając patyczka kosmetycznego. Składniki tych kosmetyków mają działanie przeciwzapalnie, przeciwkrwotoczne, bakteriobójcze oraz regenerujące. Do mycia twarzy należy natomiast używać jedynie wody.

Przez pierwszy tydzień po zabiegu wszystkie napoje należy pić przez słomkę i unikać gorących oraz ostrych potraw. Przez pierwszy miesiąc po zabiegu nie powinno się korzystać z sauny, siłowni, basenu, a także unikać ekspozycji na działanie promieni UV.

Makijaż permanentny ust - cena

Cena zabiegu zależy od wybranego efektu oraz salonu, w którym wykonujemy zabieg. Wykonanie samych konturów to cena w granicach 600 - 800 złotych, natomiast za pełny zabieg trzeba zapłacić od 1000 do 1600 złotych.

Więcej o: