Odmładzający makijaż. Tricki, które odejmują lat

Zastanawiasz się jak się stylizować, by odjąć sobie lat? Dzięki odpowiedniemu ubiorowi, fryzurze, a także makijażowi, możemy się odmłodzić. Przedstawiamy makijażowe tricki, które sprawią, że będziesz wyglądać nawet kilka lat młodziej.

Podstawową zasadą makijażu, który ma odjąć nam lat, jest minimalizm. Choć wydawać by się mogło, że by przykryć mankamenty naszego wyglądu, potrzebujemy ogromnej ilości kosmetyków, nie tędy droga. Okazuje się, że im mniej tym lepiej! Sprawdź, jak wykonać odmładzający makijaż.

Marysia robi makijaż Martynie Wojciechowskiej. Zobacz:

Zobacz wideo

Odmładzający makijaż - podstawa

Podstawą makijażu, który ma efekt odmładzający, jest wypoczęta, dobrze odżywiona skóra. Oznacza to, że najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja. Nawilżona i zadbana skóra, wygląda młodo i promiennie. Nałóż na twarz bazę makijażową lub krem nawilżający. Następnie korektorem wyrównaj wszelkie niedoskonałości. Kolejnym etapem jest nałożenie delikatnego, lekkiego podkładu. Nie obciąża on skóry i sprawia, że wygląda ona na elastyczną i gładką. 

Odmładzający makijaż - brwi

Ważnym elementem odmładzającego makijażu są brwi. Najlepiej, by miały jak najbardziej naturalny kształt i nie były zbyt mocno wyskubane czy cienkie. Zainwestuj w żel do brwi lub pomadę, którą przeczeszesz brwi przy pomocy malutkiej szczoteczki i ułożysz je, a następnie podkreśl delikatnie kredką kolor włosków. Taki zabieg sprawi, że będą one wyraziste, ale nie przerysowane. 

Odmładzający makijaż - konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy pozwala na nadanie jej pięknych, regularnych rysów i podkreślenie jej kształtu. By wyglądać młodo, warto konturowanie wykonać rozświetlaczami o różnym tonie kolorystycznym. Dzięki temu cera będzie pięknie błyszczeć i będzie ładnie podkreślona. Rozświetlacz nałóż na kości policzkowe, całą długość nosa, także jego czubek i łuk kupidyna. 

Odmładzający makijaż - delikatny makijaż oka

Minimalizm obowiązuje także w makijażu oka. Najlepiej do jego podkreślenia użyj tylko kredki, którą narysuj delikatną kreskę na górne powiece i podkreśl dolną. W ten sposób nadasz spojrzeniu kociego kształtu, przy minimalnym wysiłku. Rzęsy wytuszuj przy pomocy tuszu wydłużającego rzęsy. 

Odmładzający makijaż - błyszczące usta

By nasze usta wyglądały młodo, powinny być jak najmocniej nawilżone i gładkie. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy narażone są na wysuszenie i pękanie, dbajmy o ich wygląd. By je podkreślić, użyjmy delikatnego, różowe błyszczyku lub zwykłego, bezbarwnego. Glossy lips to jeden z najważniejszych makijażowych trendów, a do tego nadaje młodego, dziewczęcego wyglądu. 

Więcej o: