Jak wydłużyć rzęsy? Sprawdź naturalne sposoby

Zastanawiasz się, co zrobić, by wydłużyć swoje rzęsy w naturalny sposób, bez makijażu i specjalistycznych zabiegów? Okazuje się, że istnieją metody, które możesz stosować w domu, a Twoje rzęsy staną się dłuższe.

Długie rzęsy nadają naszemu spojrzeniu uroku, są bardzo kobiece i dodają nam pewności siebie. Co zrobić, by wydłużyć nasze rzęsy? Sprawdź naturalne sposoby na piękne spojrzenie!

Monika z "Love Island" zrobiła makijaż Marinie. Zobacz:

Zobacz wideo

Naturalne sposoby na długie rzęsy - dieta i relaks

Na stan naszych rzęs, podobnie jak włosów, wpływa nasz styl życia i stres. Najważniejsza to dbać o to, by  dieta dostarczała naszemu organizmowi odpowiednią ilość substancji odżywczych. Dzięki temu, rzęsy staną się długie i mocne. Jedz przede wszystkim dużo owoców i warzyw oraz produktów bogatych w kwasy omega-3 i omega-6. Ważne również jest zadbanie o nasze zdrowie psychiczne. Jeżeli dużo się stresujesz, włosy i rzęsy będą osłabione. Nie zapominaj o relaksie i odpoczynku.

Naturalne sposoby na długie rzęsy - olejowanie rzęs

Okazuje się, że oleje mają zbawienny wpływ nie tylko na nasze włosy, ale i rzęsy. Wcieranie w nie olejku, nawilży i pobudzi mieszki włosowe. Do olejowania rzęs najlepiej sprawdzi się olej kokosowy, arganowy lub rycynowy. Pamiętaj, by były nierafinowane! Zawierają one witaminę E, które odżywią rzęsy i sprawią, że będą rosnąć dłuższe.

Naturalne sposoby na długie rzęsy - wazelina

Świetnym sposobem na poprawienie wyglądu naszych rzęs, a jednocześnie bardzo tanim, jest wcieranie w nie wazeliny. Taki zabieg najlepiej wykonujmy na noc. Wtedy wazelina ma czas, by wniknąć w strukturę rzęs, nawilżyć je i zregenerować. Efekty widoczne powinny być po miesiącu regularnego stosowania wazeliny na rzęsy.

Naturalne sposoby na długie rzęsy - zielona herbata

Zielona herbata jest bardzo zdrowa. Słynie ze swoich antyoksydacyjnych właściwości. Kiedy zalejemy torebkę herbaty niedużą ilością ciepłej wody, powstałą esencję możemy nałożyć na nasze rzęsy. Najlepiej zróbmy to przy pomocy specjalnej szczoteczki do rzęs. Zielona herbata, po miesiącu regularnego stosowania, sprawi, że nasze rzęsy będą gęstsze i dłuższe.

Naturalne sposoby na długie rzęsy - suplementy z biotyną i odżywki

Jeżeli chcesz szybkiego i spektakularnego efektu, zacznij stosować specjalnie do tego przeznaczone odżywki. Efekty kuracji przy pomocy takich preparatów są widoczne już około drugiego tygodnia stosowania. Warto również zażywać suplementy diety z biotyną, która poprawi wygląd nie tylko naszych rzęs, ale i brwi oraz włosów.