Makijaż do czerwonych ust. Jak się pomalować, by wyglądać kobieco i z klasą?

Nie da się ukryć, że czerwone usta są niezwykle trudne w noszeniu. Wymagają nie tylko odpowiedniego przygotowania warg, lecz także dopracowanego tła w postaci nieskazitelnej cery. Jak wykonać makijaż do czerwonych ust, by nie przesadzić? Podpowiadamy!

Czerwone usta są niezwykle kobiece, dodają charakteru i zmysłowości. Nic więc dziwnego, że kobiety uwielbiają nosić czerwone pomadki. Taki kolor na ustach nie jest jednak łatwy w noszeniu, gdyż wymaga odpowiedniego przygotowania reszty makijażu. Podpowiadamy, jak pomalować się, by noszenie czerwonej pomadki było czystą przyjemnością. 

Zobacz wideo

Makijaż do czerwonych ust - pielęgnacja cery oraz warg

Podstawą makijażu, gdzie główną rolę grają czerwone usta jest odpowiednia pielęgnacja zarówno cery, jak i warg. Należy zadbać o nawilżenie skóry, a także wykonać peeling ust i dogłębnie odżywić je bogatą maską, by pozbyć się suchych skórek i spierzchnięcia. Dopiero tak przygotowane wargi i cera są gotowe na makijaż

Makijaż do czerwonych ust - przygotowanie idealnej cery

Chcąc nałożyć na usta czerwoną pomadkę, należy zadbać o perfekcyjną cerę, którą uzyskamy za pomocą dobrej pielęgnacji oraz kryjącego podkładu. Bardzo ważne jest, by pamiętać o rozświetleniu okolicy oczu i ust korektorem. Całość utrwalamy transparentnym pudrem, który utrzyma wszystko w ryzach przez cały dzień. 

Jak pomalować oczy do czerwonych ust

Makijaż oczu przy czerwonych ustach powinien być minimalistyczny, gdyż przy tak intensywnym kolorze ust łatwo o przesadę. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się rzęsy wytuszowane czarną maskarą lub czarna kreska na powiece w stylu paryżanek.

Więcej o: