Modne paznokcie baby bloom. Jak je wykonać?

Nie tak dawno, wielkim trendem w stylizacji paznokci był manicure baby boomer. Kobiety zakochały się w różowo-białych kolorach, a teraz pojawił się nowy, równie dziewczęcy trend. Czym są paznokcie baby bloom?

Paznokcie baby boomer stały się alternatywą dla tradycyjnego manicuru francuskiego. Z kolei baby bloom można nazwać wariacją na temat baby boomer. To delikatność  i kobiecość na naszych paznokciach, w najlepszym wydaniu. Sprawdź, jak wykonać paznokcie baby bloom.

Jedzmy rzeżuchę nie tylko od święta! Wzmacnia włosy i zawiera dużo witaminy C. Sprawdź:

Zobacz wideo

Modne paznokcie baby bloom - czym są i jak je wykonać?

Paznokcie baby bloom, podobnie jak baby boomer, nadają się zarówno na specjalne okazje, jak i na co dzień. Podstawą są pastelowe odcienie lakierów, głownie róż, ale może to być również jasny fiolet czy błękit, a nawet kolor miętowy. Podobnie, jak inne tego typu stylizacje paznokci, najlepiej sprawdzi się wykonany hybrydowo, wtedy jego trwałość to nawet 2-3 tygodni. Na pastelowym tle, na paznokciach pojawiają się fantazyjne wzorki w kolorze białym, głównie kwiatowe, ale mogą to być również z okazji zimy i świąt, wzorki przypominające na przykład płatki śniegu. Oprócz tego, na paznokcie dokleić możemy błyszczące elementy, takie jak delikatne, wypukłe diamenciki czy kryształki. 

Modne paznokcie baby bloom krok po kroku

Do wykonania tego manicuru, potrzebować będziemy:

  • lakieru w wybranym pastelowym kolorze
  • bazy
  • top coatu
  • wodnych naklejek na paznokcie
  • lampy do utwardzania hybryd
  • pęsety
  • wacików kosmetycznych

Na paznokieć, który ma już pożądany przez nas kształt, uzyskany przy pomocy piłowania, nakładamy bazę i utwardzamy przy pomocy lampy. Na tak przygotowaną płytką paznokcia, nakładamy co najmniej dwie warstwy wybranego pastelowego lakieru, każdą przed nałożenie kolejnej utwardzamy lampą. Analogicznie postępujemy w przypadku top coatu. Ważne, by top coat, którego używamy, tworzył na paznokciu warstwę dyspresyjną, która umożliwia przyłączenie do lakieru kolejnych produktów.  Następnie wycinamy wzorki z naklejek na paznokcie, tak by pozostał prawie sam motyw. Następnie wacik kosmetyczny nasączamy wodą i kładziemy na niego naklejkę. Pozostawiamy chwilę, by nasiąknęła wodą. Przy pomocy pęsety ściągamy naklejkę z papieru, na który jest naklejony i przenosimy na paznokieć. Warto naklejkę przed przeniesieniem na paznokieć, położyć na suchy wacik, który wyciągnie z niej resztki wody. Następnie pęsetą wyrównujemy naklejkę na paznokciu. Analogicznie postępujemy z każdym kolejnym wzorkiem. Tak ozdobione paznokcie, malujemy kolejną warstwą top coatu i utwardzamy lampą. Do przyklejenia na paznokieć ozdób cyrkoniowych używamy specjalnie przeznaczonego do tego kleju. 

Więcej o: