Lakier winylowy - trwałość hybrydy bez lampy uv. Jak zrobić takie paznokcie?

Kobiety pokochały hybrydy za ich trwałość, jednak nie da się ukryć, że są one czasochłonne. Lakier winylowy to połączenie trwałej hybrydy z klasycznym lakierem do paznokci. Jak nakładać lakier winylowy i jaka jest jego trwałość?

Paznokcie winylowe - zalety

Główną zaletą lakieru winylowego jest prostota jego nakładania oraz przedłużona trwałość, która wynika z zawartości polimerów winylowych. Manicure winylowy to doskonała alternatywa hybryd, których wykonanie wymaga czasu oraz zastosowania lampy UV. Odpowiednio nałożony lakier winylowy potrafi utrzymać się na płytce od 7 nawet do 14 dni, a do jego usunięcia wystarczy jedynie klasyczny zmywacz do paznokci.

Zobacz wideo

Jak nałożyć lakier winylowy?

Chcąc wydobyć z lakieru winylowego maksymalną trwałość, należy aplikować go zgodnie z instrukcją. Wyjaśniamy, jak krok po kroku wykonać paznokcie winylowe:

  • oczyść płytkę paznokcia i odtłuść cleanerem,
  • nałóż pierwszą warstwę lakieru winylowego,
  • jeśli widoczne są prześwity, nałóż drugą warstwę lakieru,
  • poczekaj chwilę, by lakier nieco wyschnął,
  • aby wzmocnić trwałość paznokci winylowych nałóż utwardzacz. 

Lakier winylowy - cena

Lakier winylowy można kupić osobno lub w zestawie ze specjalnie przeznaczonym do tego utwardzaczem. Pojedynczy lakier to niewielki wydatek, gdyż można go kupić za około 15 zł. Droższy jest natomiast sam utwardzacz, gdyż za zestaw lakier + utwardzacz trzeba wydać nawet do 100 zł. Lakiery winylowe są łatwo dostępnie i można je kupić w drogeriach stacjonarnych oraz online. Produkują je takie firmy jak CND Vinylux, Revers czy Celia. 

 
Więcej o: