Jak się pozbyć zaskórników? 3 niezawodne sposoby

Zaskórniki, czyli potocznie wągry, często najbardziej widoczne są na nosie i brodzie. Ich przyczyną jest nadprodukcj sebum przez gurczoły łojowe oraz niezłuszczający się naskórek. Sprawdź, jak poradzić sobie z zaskórnikami.

Zaskórniki, czyli małe, ciemne kropeczki na naszej cerze wyglądają nieestetycznie i są oznaką zbyt tłustej cery. Mogą też powstawać w wyniku niewłaściwej pielęgnacji skóry. Sprawdź nasze niezawodne sposoby na pozbycie się wągrów.

Kaloryczny, ale jaki zdrowy! Olej kokosowy sprawdza się nie tylko w kuchni. Sprawdź:

Zobacz wideo

Zaskórniki - mechanizm powstawania

Niepoprawnie dobrane kosmetyki lub stosowanie ich w zbyt dużych ilościach, przy niedokładnym demakijażu i tłustej cerze, mogą skutkować wykwitami w postaci zaskórników. Jeśli skóra sama dobrze się nie złuszcza, a trafiają na nią drobinki kosmetyków, zatykają one pory i w połączeniu z łojem, tworzą idealną pożywkę dla bakterii

Sposoby na zaskórniki - peeling głęboko oczyszczający

Jeżeli twoja cera sama nie złuszcza się prawidłowo, warto jej pomóc, stosując oczyszczające peelingi. Azjatki peeling wykonują co najmniej dwa razy w tygodniu i między innymi dlatego cieszą się nieskazitelnie gładką cerą. Oczyszczanie bowiem jest podstawą odpowiedniej pielęgnacji skóry. Do cery tłustej wybierz peeling drobnoziarnisty, ze składnikami takimi jak aloes, drzewo herbaciane, szałwia. Na zwilżona skórę twarzy, nałóż peeling i masuj twarz okrężnymi ruchami, szczególnie w strefach dotkniętymi problemem zaskórników. Co cery wrażliwej stosuj tylko peelingi enzymatyczne. 

Sposoby na zaskórniki - maseczki z węglem lub glinkami

Maseczki z węgla wykazują silne działanie bakteriobójcze i oczyszczające, a także napinają nasza skórę. Złagodzą wszelkie stany zapalne i zmatowi skórę. Ma też działanie rozjaśniające. Z kolei maseczki z glinkami, na przykład zieloną, oprócz bakteriobójczych, znane są z właściwości gojących. Pochłaniają zanieczyszczenia i wygładzają skórę. 

Sposoby na zaskórniki - profesjonalne zabiegi

Jeżeli domowe metody nie działają i nadal borykasz się z brzydkimi zaskórnikami, zainwestuj w profesjonalny zabieg. Zapisz się na peeling chemiczny lub kawitacyjny, które są dużo skuteczniejsze, od tych wykonanych w domu, a seria takich zabiegów pozwoli Ci pożegnać się z wągrami. Skuteczna jest też mikrodermabrazja, czyli oczyszczanie skóry u kosmetyczki, przy pomocy specjalnego urządzenia, które ściera naskórek. Cera po takim zabiegu staje się gładka, jednak bezpośrednio po jego wykonaniu, może wystąpić zaczerwienienie i podrażnienie skóry. 

Więcej o: