Woda ryżowa szczególnie popularna jest na Wschodzie, gdzie określana jest mianem 'sekretu gejsz'. Stosowana już od czasów starożytnych, ze względu na nasycenie witaminami z grupy B i E oraz składnikami odżywczymi. Sprawdź, jak stosować ją na skórę twarzy i włosy.
Idealne do kąpieli i naturalne! Musujące kule do kąpieli. Sprawdź:
Woda ryżowa słynie ze swojej delikatności oraz właściwości odżywiających nasza skórę i włosy. Ryż jest powszechnie stosowany w kosmetykach takich jak peelingi, kremy czy balsamy, jednak to właśnie woda ryżowa skradła serca Japonek, które używają jej do pielęgnacji urody. To witaminy z grupy B i E oraz substancja o nazwie inozytol, okazują się poprawiać elastyczność i strukturę naszej skóry i włosów. Dodatkowym składnikiem, którą wzmocnią nasze włosy i nadadzą im blasku, są zwarte w wodzie ryżowej aminokwasy.
Wodę ryżową możesz pozyskać w ekspresowym tempie, w zaciszu swego domu. Wystarczy zalać dwoma szklankami wody, pół szklanki ryżu i pozostawić na 15 minut. Tak pozyskaną wodę ryżową, należy wykorzystać natychmiast po przygotowaniu, nie nadaje się do przechowywania. Inną metoda pozwala pozyskać sfermentowaną wodę ryżową, która ma szczególnie dobry wpływ na nasze włosy, przywracając im ich naturalne pH. Użyj wody ryżowej z metody ekspresowej, przelej do słoika i odstaw na 1-2 dni. Kiedy będzie miała lekko kwaśny zapach, oznacza to, że rozpoczął się proces fermentacji. By go zatrzymać, włóż słoik do lodówki. Zawartość słoika jest esencją, którą używamy rozcieńczoną. Wodą ryżową możemy myć twarz, płukać włosy, używać jako zamiennik toniku. Resztki ryżu możesz dodać do peelingu lub maseczki. Taka pielęgnacja jest tania, naturalna i skuteczna. Skóra staje się gładka i nawilżone, a włosy mocniejsze i lśniące.