Bądź piękna w każdym wieku. Zabiegi estetyczne dla kobiet w wieku 30+, 40+ i 50+

W każdym wieku nasza skóra ma inne potrzeby. Kiedy powinniśmy zacząć zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i które wybrać w wieku 30, 40 i 50 lat? - zapytaliśmy dr n. med. Beatę Dethloff.

Pani doktor, kiedy warto rozpocząć zabiegi estetyczne i jakie zabiegi estetyczne proponuje Pani 30-latkom?

Skóra każdej z nas jest inna. Prowadzimy odmienny tryb życia i jesteśmy różni genetycznie. Rozpoczęcie zabiegów to sprawa bardzo indywidualna. Niektórzy pacjenci wymagają interwencji lekarza nawet przed 30-tym rokiem życia, gdyż ich mimika jest bardzo intensywna, a inni po raz pierwszy korzystają z zabiegów dopiero po 50-tce.

W każdym wieku warto zrobić peeling medyczny, który złuszczy zrogowaciały naskórek, płytkie przebarwienia, uelastyczni i rozświetli skórę. Peelingi warto wykonać w serii 4-5 zabiegów dla uzyskania najlepszych efektów. Ważne, aby po peelingach stosować filtry przeciwsłoneczne.

Zobacz wideo

Jednym z najlepszych zabiegów do rozpoczęcia terapii odmładzającej jest mezoterapię igłowa. To idealny zabieg dla wiotkiej skóry z oznakami zmęczenia i stresu. W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta dobieram indywidualny koktajl, który nawilża, regeneruje i napina skórę. Zależnie od kondycji skóry zalecam wykonać serię kilku zabiegów mezoterapii, co 2 tygodnie, a potem 1 zabieg co pół roku.

Toksynę botulinową można wykonywać jako prewencję procesu starzenia. Po 30-tce większość kobiet stosuje go regularnie 1-2 razy w roku. Po prawidłowo wykonanym zabiegu zmarszczki mimiczne znikają, czoło jest gładkie, ale brwi pozostają ruchome, aby zapewnić jak najbardziej naturalny efekt.  

Jakie zabiegi rekomenduje Pani dla kobiet 40+?

Po 40-tce skóra kobiet potrzebuje więcej pracy. Oprócz zabiegów ujędrniających tj. jak mezoterapia, peelingi medyczne i toksyna botulinowa, włączam do terapii termolifting Max Deep IR, który obkurcza włókna kolagenowe w skórze, dzięki czemu policzki natychmiast się unoszą a owal poprawia. Zabieg poprawia jędrność i elastyczność skóry, odmładza jej wygląd bez konieczności zastosowania skalpela i można wykonać go przed ważnym wyjściem, gdyż nie potrzebuje okresu rekonwalescencji.

Z wiekiem na naszej skórze pojawiają się nie tylko zmarszczki, ale również przebarwienia i popękane naczynka, które postarzają wygląd naszej skóry. Tutaj z pomocą przychodzi najnowszej generacji urządzenie – BBL Forever Young. BBL leczy przebarwienia różnego pochodzenia, zarówno powstające pod wpływem słońca, hormonów, po zażywaniu leków czy potrądzikowe.

Czy Panie 50+ też mogą liczyć na medycynę estetyczną, czy pozostają im już tylko rozwiązania chirurgiczne?

Skóra kobiety po 50-tce jest bardzo wymagająca. Głębsze zmarszczki, przebarwienia i wiotka skóra stają się zauważalne. W tym wieku do planu leczenia włączam często zabiegi laserowe. Laser frakcyjny to nowoczesny system przeznaczony do odmładzania i ujędrniania skóry, redukcji zmarszczek, obkurczaniu rozszerzonych porów, rozjaśniania przebarwień.

Z wiekiem skóra traci elastyczność, zapadają się skronie i policzki, pogłębia się dolina łez i bruzdy nosowo-wargowe, broda ulega cofnięciu, a czerwień wargowa traci na objętości. Kwas hialuronowy napina zwiotczałą skórę, nawilża, wypełnia i koryguje ubytki podskórne. To zabieg uwielbiany przez kobiety, ponieważ efekty są widoczne od razu po zabiegu i utrzymują się nawet do 2 lat!

Jakie zabiegi najczęściej wybierają gwiazdy showbiznesu?

Ulubionym zabiegiem Gwiazd jest Sonoqueen. Jest on całkowicie bezbolesny i małoinwazyjny. Ultradźwięki modelują i liftingują skórę na wszystkich głębokościach skóry i powięzi mięśniowej nie uszkadzając naskórka i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Kolejnym faworytem jest BBL Forever Young. To urządzenie posiada jako jedyne na świecie, funkcję genetycznego odmładzania skóry. BBL wykonywany 2 razy w roku przez 9 lat powoduje, że skóra staje się o 10 lat młodsza! Po zabiegach skóra uzyskuje jednolity koloryt, znaczne napięcie, zwężają się pory, poprawia się tekstura i powraca jej młodzieńczy wygląd.

 

Dr n. med. Beata Dethloff - doktor nauk medycznych, lekarz medycyny estetycznej i specjalista w zakresie chorób wewnętrznych II stopnia. Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Medycyny Przeciwstarzeniowej prowadzonej przez światowej sławy doktora Tierrego Hertoghe'a oraz Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging pod kierownictwem dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej. Twórczyni marki nowoczesnych klinik medycyny estetycznej i anti-aging Dr Beata Dethloff, które oferują holistyczną opiekę w zakresie medycyny i ginekologii estetycznej, laseroterapii, dermatologii, kosmetologii i SPA, trychologii, dietetyki oraz testów nutrigenetycznych, lipidomicznych i pokarmowych.

Więcej o: