Złoty makijaż oczu. Podpowiadamy, jak modnie pomalować się na Święta i Sylwestra

Jak pomalować się na Boże Narodzenie lub Sylwestra? Jednym z większych trendów tego sezonu będzie złoty makijaż oczu. Jak go wykonać i gdzie szukać inspiracji? Podpowiadamy!

Makijaż na Święta lub Sylwestra powinien być wyrazisty, by dobrze prezentował się zarówno w dziennym, jak i sztucznym świetle, a także bez zarzutu trzymał się na miejscu przez wiele godzin. Szukacie pomysłu na elegancki makijaż oczu? Podczas tegorocznego Bożego Narodzenia oraz Sylwestra królować będzie złoty makijaż oczu. 

Zobacz wideo

Złoty makijaż oczu - komu pasuje?

Złoty makijaż oczu to świetne rozwiązanie nie tylko dla kobiet o brązowych oczach, lecz także niebieskich czy zielonych. Odpowiednio wykonany złoty makijaż oczu potrafi wydobyć z nich ciekawe refleksy. Należy jednak pamiętać, że wybierając mocny makijaż oczu, usta pozostawmy w neutralnych i stonowanych kolorach lub klasycznej czerwieni. 

Jak wykonać złoty makijaż oczu? 

Efektowny makijaż oka w kolorach złota wcale nie musi być trudny w wykonaniu. W Internecie znaleźć możemy mnóstwo ciekawych inspiracji oraz tutoriali znanych makijażystek. Wyjaśniamy, jak wykonać taki make up krok po kroku:

  • nałóż brązowy cień na załamanie powieki,
  • rozetrzyj granice przy pomocy jaśniejszego cienia transferowego,
  • przy pomocy korektora wykonaj częściowy cut crease i nałóż na korektor złoty cień,
  • zewnętrzny kącik przyciemnij czarnym cieniem, a na koniec cut crease nałóż drobinki brokatu,
  • nałóż rozświetlacz pod łuk brwiowy i dodaj rzęsy.
 
Więcej o: