Ładny makijaż oczu. Jak dobrze pomalować się na różne okazje?

Makijaż pozwala nam podkreślić naszą stylizację i urodę. W zależności od okazji, nakładamy na naszą twarz więcej lub mniej kosmetyków oraz wykorzystujemy różne techniki makijażu. Sprawdź, jak dobrze pomalować się na różne okazje?

Dzięki makijażowi możemy ukryć niedoskonałości naszej skóry oraz podkreślić rysy twarzy. Szczególnie często decydujemy się na mocny makijaż oka. Jak malować oczy w zależności od okazji?

Marysia robi makijaż Martynie Wojciechowskiej:

Zobacz wideo

Makijaż oczu na co dzień

Większość z nas na co dzień stosuje bardzo delikatny makijaż oka. Zwykle po prostu tuszujemy rzęsy. Dobrym sposobem, na powiększenie oczu i podkreślenie spojrzenia na co dzień, jest podmalowanie dolnej powieki czarną kredką. Dzięki temu, oczy stają się wyrazistsze, bez dużego nakładu kosmetyków i malowania. Jeżeli lubisz malować oczy na co dzień, wybierz stonowane kolory cieni. Dobrze sprawdzą się bardzo modne w tym sezonie cienie beżowe, brązowe czy złote. Nie przesadzaj jednak z ilością błyszczących drobinek- zachowaj je na specjalne okazje. Nałóż na powiekę cień, a następnie eyelinerem wykonaj cienką kreską na górnej powiece. To piękny, nie zbyt przesadzony makijaż do pracy. 

Makijaż oczu na specjalne okazje

Podkreślamy nasze spojrzenie makijażem szczególnie na specjalne okazje- jak randka, wyjście ze znajomymi czy impreza. Dobrze sprawdzą się wtedy znane smokey eyes. Możesz zaszaleć z odcieniami i zamiast szarości i czerni, postawić na bardziej ciepłe odcienie, albo te rzucające się w oczy. Nałóż je warstwowo na powiekę i rozetrzyj tak, by nadać efekt przejścia między kolorami. Dolną powiekę podobnie podkreśl cieniem i delikatnie rozetrzyj. W tym sezonie, szczególnie modne są makijaże z brokatem. Na imprezowe wyjście, wybierz cień z drobinkami i nałóż go na całą powiekę, a także wokół oka i w okolicach jego kącika. To odważny makijaż, który sprawia, że wyglądasz bajkowo i oryginalnie. Świetnie sprawdzi się na taneczne szaleństwa. Przy mocnym makijażu oka, zrezygnuj z wyrazistego podkreślania ust. Wybierz bezbarwny błyszczyk lub pomadkę. 

Więcej o: