Niezawodne sposoby na białe zęby. Co zrobić, by mieć piękny uśmiech?

Istnieją naturalne metody, które pozwalają wybielić zeby, bez wizyty u dentysty. Nie musimy więc wydawać fortuny, znając kilka skutecznych trików. Sprawdź, jak w naturalny sposób uzyskać śnieżnobiały uśmiech.

Należy pamiętać, że śnieżnobiały uśmiech, nie zawsze wygląda naturalnie i estetycznie. Kolor uzębienia nie powinien być zbyt jasny, bo może to wyglądać groteskowo. Istnieją jednak domowe metody, które pozwolą wybielić nasz uśmiech.

Ząbkowanie - wszystko co musisz o nim wiedzieć. Zobacz:

Zobacz wideo

Niezawodne sposoby na białe zęby - kurkuma

Właściwości wybielające posiada przyprawa, którą większość z nas ma w domu. Żółta kurkuma wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Sporszkowaną kurkumę możesz stosować jako dodatek do pasty i szczotkować dwa razy w tygodniu. 

Niezawodne sposoby na białe zęby - aktywny węgiel 

Aktywny węgiel, który kupimy w każdej aptece, stał się ostatnimi czasy bardzo popularnym dodatkiem do kosmetyków, szczególnie maseczek.Wszystko dzięki jego właściwościom oczyszczającym Pochłania on zanieczyszczenia, dzięki czemu zęby stają się bielsze. Kup węgiel w kapsułkach i dodaj do pasty do zębów. Efekt bielszych zębów widoczny będzie od razu. Nie stosuj tej metody zbyt często, bo węgiel ściera osad nazębny i może przyczynić się do nadwrażliwości. 

Niezawodne sposoby na białe zęby - płukanie zębów olejem

To metoda wolniej działająca niż poprzednie, ale nie mniej skuteczna. Do płukania ust możemy zastosować olej lniany, kokosowy (nierafinowany), rzepakowy lub sezamowy. Wlej łyżkę oleju do ust i przepłucz nimi jamę ustną. By metoda była skuteczna, rób to około 15 minut, najlepiej rano, na czczo. Efekt widoczny jest po kilku miesiącach. 

Niezawodne sposoby na białe zęby - metody owocowe

Do wybielenia naszych zębów możemy użyć owoców. Skórka z banana zwalczy kamień i poprawi kolor naszego uzębienia. Po umyciu zębów, wypoleruj zęby wewnętrzną stroną skórki. Do umycia zębów można również użyć truskawek. Umyj je, rozgnieć widelcem i powstałą papkę użyj jak pasty. Nie powtarzaj tego zbyt często, bo owoce zawierają cukier, który nie ma dobrego wpływu na zęby. 

Więcej o: