3 niezawodne sposoby na suchą, szorstką skórę ciała i twarzy

Sucha skóra staje się nieprzyjemna w dotyku, jest szorstka, a do tego nieładnie wygląda. Borykamy się z nią szczególnie zimą, kiedy niskie temperatury na zewnątrz i słabo nawilżone powietrze sprawiają, że skóra wygląda na przesuszoną. Podpowiadmay, jak pozbyć się tego problemu.

Kiedy borykamy się z suchą skórą, towarzyszy jej szorstkość i uczucie ściągnięcia. Nie wygląda to też estetycznie i chcemy jak najszybciej pozbyć się powyższych objawów. Przedstawiamy 3 niezawodne sposoby na suchą skórę.

Kim Kardashian i Kylie Jenner wyprawiły świąteczną imprezę swoich marek:

Zobacz wideo

Sposób suchą skórę - pij dużo wody

Przyczyną suchość naszej skóry jest brak wystarczającej ilości nawilżającego sebum. Często nasza skóra nie produkuje go, bo organizm jest odwodniony. Jeżeli nie spożywasz wystarczająco dużej ilości wody w ciągu dnia, twój organizm nie funkcjonuje prawidłowo, co widoczne jest również na skórze. Jeśli zaczniesz regularnie popijać kilka łyków, co około 40 minut, gwarantujemy, że twoja skóra Ci się odwdzięczy. Picie wody, dieta dostarczająca składników odżywczych, w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją, na pewno dadzą pożądane efekty.

Sposób suchą skórę - nawilżanie powietrza

Szczególnie w okresie zimowym, przyczyną przesuszania są nie tylko niskie temperatury, lecz także suche powietrze w pomieszczeniach. By je nawilżyć, kupmy specjalne urządzenie, które wprowadzi do powietrza wilgoć, a dzięki temu nasza skóra nie będzie wysuszona. Już zwykłe powieszenie wilgotnego ręcznika na kaloryferze zrobi różnice.

Sposób suchą skórę - nawilżający krem i balsam na dzień i na noc

Kiedy borykamy się z suchą skórą, z pomocą spieszą nam nawilżające kosmetyki. Szczególnie dobrze sprawdzą się te z zwartością kwasu hialuronowego. Stosuj balsam na ciało i krem na twarz zarówno na dzień, jak i na noc. Pozwoli to składnikom odżywczym wniknąć w głąb skóry i je odżywić. Jeżeli borykasz się z naprawdę mocną suchością skóry, zrezygnuj z peelingów, które mogą dodatkowo pogłębić problem. Dobrze sprawdzi się w takim przypadku stosowanie oleju lnianego, który dobrze nawilża skórę i pozostawia na niej warstwę ochronną. Możesz dodać go do balsamu lub żelu pod prysznic.

Więcej o: