Im więcej go jesz, tym starzej wyglądasz?Wpływ cukru na skórę.

Za stan naszej skóry odpowiada nasza dieta, styl życia i pielęgnacja, jaką stosujemy. Okazuje się, że za wiele problemów z naszą cerą odpowiadać może cukier. Co więcej, wpływa on na przedwczesne jej starzenie.

Statystyki mówią, że mimo iż cukru spożywamy z roku na rok coraz mniej, i tak jest go w naszej diecie za dużo. Powinny zrezygnować z niego szczególnie osoby borykające się z problemami skóry. Jeśli chcemy zachować młodzieńczy wygląd na długo, pomoże nam w tym rezygnacja z cukru.

Ewa Chodakowska pokazała reakcję swoich siostrzeńców na wycieczkę do Londynu. Zobacz:

Zobacz wideo

Cukier i jego wpływ na stan skóry

Można stosować drogie kosmetyki, pić dużą ilość wody, ale jeżeli odżywiamy się niezdrowo, stan naszej skóry będzie się pogarszał. Pojawią się niedoskonałości, wypryski, a nawet trądzik. Kiedy spożywamy cukier, gwałtownie wzrasta jego poziom w naszej krwi. Organizm zaczyna produkować większą ilość insuliny. Następuje podział komórek, odpowiedzialnych za wyprowadzanie łoju z organizmu. Cukier podnosi też poziom tłuszczu w wątrobie, przez co zaczyna brakować białka. To prowadzi do podniesienia poziomu testosteronu, który wpływa negatywnie na stan naszej skóry. Jeżeli spożywać będziemy cukier z umiarem, nie grożą nam jego negatywne konsekwencje. Jednak łatwo w dzisiejszych czasach o jego nadmiar, bo znajdziemy go nie tylko w słodyczach, ale w wielu innych produktach.

Cukier, a starzenie się skóry

Niestety okazuje się, że cukier ma duży wpływ na to, jak szybko starzeje się nasza skóra. W wyniku jest spożywania, powstają w organizmie cząsteczki AGE, które niszczą elastynę i kolagen. Te z kolei odpowiadają za jędrność naszej skóry, a więc kiedy ich brakuje, pojawiają się zmarszczki. Cera staje się cienka i wiotczeje. Pogarszają się także jej zdolności regeneracyjne. Jeżeli więc zależy nam na zdrowym i młodym wyglądzie naszej skóry, powinnyśmy zdecydowanie ograniczyć jego ilość w diecie. W oczyszczaniu organizmu pomoże regularne spożywanie wody czy herbat ziołowych. Zwracajmy uwagę na skład produktów, które spożywamy, przede wszystkim napojów gazowanych czy soków. 

Więcej o: