Makijaż na karnawał. Jak się pomalować, by makijaż przetrwał całą noc?

Karnawał to wyjątkowy czas w roku, który wypełniony jest rożnymi zabawami oraz studniówkami. To jedna z niewielu okazji, kiedy możesz pozwolić sobie na mocniejszy makijaż. Jaki makijaż na karnawał wykonać, by wyglądał zjawiskowo i przetrwał całą noc?

Makijaż na karnawał rządzi się swoimi prawami. Rezygnujemy z delikatnych odcieni nude i stawiamy na brokat, błysk, przydymione oko i podkreślone usta. Jeśli chcemy, by makijaż przetrwał w nienaruszonym stanie całą zabawę, należy zastosować się do kilku ważnych zasad. Podpowiadamy, jak wykonać modny i trwały makijaż na karnawał!

Zobacz wideo

Makijaż na karnawał - zasady

Karnawałowy makijaż musi być perfekcyjny. Nie ma tu miejsca na wpadki - make up musi przetrwać całą zabawę. Aby tak było, warto zadbać o fundament całego makijażu, czyli bazę, podkład i mgiełkę utrwalającą. Takie trio pozwoli ci uzyskać trwałą podstawę, na którym makijaż będzie prezentował się fenomenalnie. 

Makijaż na karnawał - krok po kroku

Makijaż karnawałowy zacznij od nałożenia bazy, która nawilży i wygładzi skórę twarzy. Następnie nałóż podkład i wklep go gąbeczką typu beauty blender, a pod oczy zaaplikuj korektor o ton jaśniejszy niż podkład. Aby zapewnić sobie trwałość makijażu zastosuj technikę bakingu. Baking polega na nałożeniu na dużej ilości sypkiego pudru transparentnego pod oczy i na strefę T. Po tej czynności należy odczekać 5-10 minut (w tym czasie, pod wpływem ciepła skóry, podkład i korektor wtopią się w twarz. Następnie nadmiar produktu delikatnie strzepujemy puchatym pędzlem.

Kolejnym krokiem jest wykonturowanie twarzy. Nałóż chłodny bronzer pod kości policzkowe, na żuchwę oraz czoło (przy skroniach i linii włosów). Następnie pamiętaj o podkreśleniu brwi - one są ramą dla naszych oczu. Kredką w kolorze idealnie pasującym do brwi dorysuj włoski w miejscach, gdzie ich brakuje. Całość utrwal żelem dyscyplinującym. Na kości policzkowe, łuk kupidyna i grzbiet nosa nałóż rozświetlacz - w karnawale nie bój się błysku. 

Teraz czas na makijaż oczu - tu możesz naprawdę zaszaleć! Zacznij od nałożenia jasnego kremowego cienia pod łuk brwiowy. Następnie zaznacz załamanie powieki cieniem w kolorze nude, wyciągając delikatnie zewnętrzny kącik oka. W zewnętrznym kąciku nałóż czarny cień i rozblenduj granice przy pomocy puchatego pędzelka. Czarny cień nałóż także na zewnętrzną część dolne powieki i połącz z górną rozcierając granice. Na wewnętrzną część powieki górnej i dolnej nałóż brokatowy pigment w wybranym kolorze. Pamiętaj o połączeniu ze sobą kolorów tworząc delikatne przejście. Makijaż oczu wykończ kreską wykonaną czarnym eyelinerem. Wytuszuj rzęsy i doklej sztuczne, by wzmocnić cały makijaż. Na usta nałóż pomadkę lub błyszczyk w kolorze nude. Cały makijaż spryskaj mgiełką utrwalającą.

Jeśli szukasz inspiracji na karnawałowy makijaż, sprawdź na Instagramie - to prawdziwa kopalnia pomysłów! Znajdziesz tam wiele prac zdolnych makijażystek, a także tutoriali krok po kroku.

 
Więcej o: