Prosty makijaż oka. Jak pomalować się, by podkreślić swoją urodę?

Makijaż oczu to niewątliwie jeden z ważniejszych elementów. Nawet delikatnie ich podkreślenie robi ogromną różnicę i potrafi odmienić wygląd. Odpowiedni makijaż dodaje kobiecie pewności siebie i sprawia, że czuje się jeszcze piękniejsza. Jak wykonać prosty makijaż oka? Podpowiadamy!

Prosty makijaż oka? To możliwe. Wcale nie potrzebujesz wielu minut każdego ranka, by wykonać makijaż, w którym będziesz wyglądać nieskazitelnie, a twoje oczy będą ładnie podkreślone. Wystarczy, że zastosujesz kilka naszych prostych rad, a codzienny makijaż oczu już nigdy nie sprawi ci trudności.

Prosty makijaż oka - zasady

Decydując się na dzienny makijaż oczu pamiętaj, by wybierać cienie do powiek w neutralnych, stonowanych kolorach. Najlepiej sprawdzą się odcienie kremowe, beżowe oraz brązowe. W dziennym makijażu oczu raczej unikaj bardzo błyszczących cieni - możesz nimi natomiast rozjaśnić wewnętrzny kącik. Zanim przystąpisz do makijażu oka, nałóż podkład gąbeczką lub pędzlem na całą twarz, pod oczy nałóż rozświetlający korektor i całość utrwal transparentnym pudrem. Kości policzkowe uwydatnij bronzerem, a na szczyty policzków nałóż delikatny rozświetlacz. Brwi natomiast podkreśl specjalnie do tego przeznaczonym żelem w kolorze włosków. Następnym krokiem jest wykonanie makijażu oczu.

Prosty makijaż oka - wykonanie krok po kroku

  • Nałóż jasny, kremowy cień pod łuk brwiowy.
  • Załamanie powieki zaznacz bardzo jasnym brązem rozcierając granice.
  • Na całą powiekę ruchomą nałóż cień w kolorze nude.
  • Zewnętrzny kącik delikatnie podkreśl nieco ciemniejszym brązem. Łącząc ze sobą cienie i rozcierając granice.
  • W wewnętrzny kącik nałóż jasny, błyszczący cień lub odrobinę rozświetlacza.
  • Wytuszuj dokładnie górne i dolne rzęsy.

Na koniec pozostaje nałożyć na usta pomadkę w ulubionym kolorze i gotowe.

Więcej o: