Makijaż oka z opadającą powieką. Jak się malować, by optycznie unieść powiekę?

Każda kobieta zmagająca się z opadającymi powiekami wie, że makijaż takich oczu nie należy do łatwych. Opadanie powiek spowodowane jest najczęściej budową oka i może pogłębiać się z biegiem lat. Odpowiedni makijaż oka potrafi jednak unieść opadającą powiekę.

Duża część kobiet z opadającymi powiekami rezygnuje z makijażu myśląc, że to nie dla nich. Nic bardziej mylnego! Makijaż może wyglądać świetnie nawet na oczach z opadającymi powiekami - wystarczy znać kilka zasad i je stosować. Z całą pewnością unikaj czarnych kresek z wyciągniętym zewnętrznym kącikiem (tzw. jaskółką), które przy opadających powiekach mogą być mało widoczne. Jednak spokojnie możesz sobie pozwolić na smokey eye czy cut crease. Jak zatem wykonywać makijaż oka z opadającą powieką, by wygląda dobrze?

Zobacz wideo

Makijaż oka z opadającą powieką - zasady

  • Przed nałożeniem cieni stosuj bazę, która utrwali makijaż i zapobiegnie odbijaniu się cieni na opadającej skórze.
  • Załamanie powieki zaznaczaj zawsze na tzw. poduszeczce i delikatnie ponad nią, dzięki czemu optycznie uniesiesz powieki.
  • Pamiętaj o podkreśleniu brwi, które są ramą dla oka.
  • Do makijażu używaj głównie matowych cieni, a te błyszczące i foliowe nakładaj jedynie na dolną powiekę oraz ewentualnie na centralną część powieki ruchomej.
  • Pod łuk brwiowy zawsze nakładaj jasny cień lub rozświetlacz, który lekko podniesie powiekę.
  • Zawsze pamiętaj o podkreśleniu rzęs. Im są one dłuższe, tym bardziej odwracają uwagę od opadających powiek. Możesz również pozwolić sobie na doklejenie kępek lub pasków sztucznych rzęs. 
 
Więcej o: