Makijaż permanentny ust - gojenie. Zalecenia po wykonanym zabiegu

Idealne, pełne usta to marzenie wielu kobiet. Niestety, nie wszystkie zostałyśmy hojnie obdarowane przez matkę naturę. Na szczęście z pomocą może nam przyjść makijaż permanentny ust. Jak dbać o usta po zabiegu, by przyspieszyć gojenie? Podpowiadamy!
Zobacz wideo

Makijaż permanentny ust - co to jest?

Permanentny makijaż ust to nic innego jak pewien rodzaj tatuażu, który polega na wprowadzeniu pigmentu o wybranym kolorze do warstwy podstawnej naskórka. Wszystko odbywa się za pomocą specjalnej igły, a zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowaną linergistkę. Choć zabieg do złudzenia przypomina wykonywanie tatułażu, to różni się on głębokością wprowadzania barwnika oraz jego trwałością. Efekt utrzymuje się od 2 do 5 lat. Makijaż permanentny ust pozwala poprawić naturalny kolor ust, wyrównać symetrię warg lub wyostrzyć ich kontury.

Makijaż permanentny ust - gojenie

Pomimo tego, że zabieg nie jest bardzo inwazyjny, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja ust po wykonaniu makijażu permanentnego, by przyspieszyć ich gojenie. Po takim zabiegu, usta są nieco opuchnięte i bardziej wrażliwe. Przez 2-3 dni po wykonanym zabiegu, należy unikać ich dotykania, by nie nanieść na wargi bakterii. Dla przyspieszenia gojenia, należy również zadbać o ich odpowiednie nawilżenie. Usta należy smarować przy pomocy patyczka kosmetycznego - 3 razy dziennie przez 7 dni - kremem lub maścią o działaniu przeciwzapalnym, przeciwkrwotocznym, bakteriobójczym, naprawczym i regenerującym. Do mycia twarzy należy natomiast używać jedynie wody, a przez pierwszy tydzień po zabiegu wszystkie napoje należy pić przez słomkę. Należy także unikać gorących i ostrych potraw, a do 30 dni po zabiegu nie powinno się korzystać z sauny, siłowni, basenu, solarium oraz wystawiać ust na działanie promieni słonecznych.

Więcej o: