Cat contouring - nowy trend w konturowaniu twarzy. Na czym polega?

Konturowanie twarzy od kilku sezonów jest techniką makijażu, którą uwielbiają kobiety. Propagatorką tego trendu jest sama Kim Kardashian. Teraz przyszedł jednak czas na cat contouring, czyli technikę lansowaną przez makijażystkę Wendy Rowe.
Zobacz wideo

Konturowanie twarzy to popularna metoda w makijażu, dzięki której, za pomocą światło-cienia, wysmuklisz twarz, uwydatnisz kości policzkowe, a nawet optycznie zmniejszysz nos czy czoło. Ta technika modelowania buzi make up'em zyskała tak ogromną popularność dzięki Kim Kardashian oraz dwóm jej siostrom - Kylie Jenner oraz Khloe Kardashian, która wielokrotnie pokazywały, jak modelują swoje twarze przy pomocy bronzera. 

Mimo popularności techniki konturowania, nadal spora liczba dziewczyn ma problem z poprawnym jego wykonywaniem. Nieumiejętne nałożenie bronzera powoduje powiem plamy i nieestetyczne odcięcia. Jeśli do tej pory miałaś problemy z klasycznym konturowaniem, nowy sposób - cat contouring - jest właśnie dla ciebie.

Cat contouring - nowy trend w konturowaniu twarzy

Cat contouring to nowa metoda konturowania, którą lansuje Wendy Rowe - makijażystka oraz dyrektor kreatywna marki Max Factor. Jednak co wspólnego ma kot z konturowaniem? Makijażystka uważa, że ślad zadrapania kota to idealny szablon do nakładania bronzera. Ten sposób konturowania jest znacznie prostszy niż jego klasyczna wersja, gdyż trzy cienkie kreski produktu znacznie łatwiej rozetrzeć na twarzy. Dodatkowo ta technika sprawia, że cienie na twarzy będą wyglądały znacznie naturalniej.

 
Więcej o: