Kolorowy makijaż oka i paznokcie w tym samym kolorze to nowy trend na wiosnę 2020

Kolorowy makijaż oka, a do tego pasujące paznokcie w tych samych odcieniach? Tak! To jeden z większych trendów nadchodzącego sezonu, który już pobija Instagram. Jak wykonać taki kolorowy makijaż oka?
Zobacz wideo

Chyba większość z nas pamięta modę na noszenie torebek i butów w tym samym kolorze. Ten trend już dawno przeminął, jednak powrócił w zupełnie innej formie podbijając świat beauty. W nadchodzącym sezonie możemy zapomnieć o neutralnych makijażach w stonowanych odcieniach beżu i brązu. Wiosną rządzić będzie bowiem kolorowy makijaż oka w duecie z pasującymi paznokciami. Teraz hitem na instagramie jest "matchy make-up". Na czym polega ten trend na wiosnę 2020? Wyjaśniamy!

Trendy 2020: Kolorowy makijaż oka i paznokcie w tym samym kolorze

Zasada "matchy make-up" jest prosta i z pewnością każdy z łatwością wykona taki makijaż samodzielnie. Wystarczy dopasować kolory makijażu oka do tych, które znajdą się na paznokciach. Najprostszą wersją tego trendu jest użycie jednego - takiego samego - koloru na oczach oraz na paznokciach. Taką wersję makijażu w kolorze fioletu wybrała wizażystka Margot Robbie, przygotowując aktorkę do galę rozdania Złotych Globów. 

 

Opcji takiego makijażu jest naprawdę wiele. Wystarczy kreska w kolorze paznokci lub delikatne cieniowanie wybranym kolorem i efekt, który podbija Instagram gotowy. Jeśli lubisz zaszaleć z makijażem możesz zdecydować się na wzorzysty i wielokolorowy makijaż oka, a takie same wzorki umieścić na paznokciach. 

Jak wam się podoba ten trend? Ciekawy, czy może trochę przekombinowany?

Więcej o: