Najważniejsze trendy kosmetyczne na 2020. To rok, w którym szczególną uwagę zwracamy na dobro planety

Trendy w branży kosmetycznej zmieniają się równie szybko, co te na wybiegu. Marki kosmetyczne wcale nie mają łatwo, gdyż jesteśmy coraz bardziej świadomi własnych potrzeb oraz tego, w jaki sposób poprzez dobór produktów, dbać o naszą planetę.
Zobacz wideo

Trendy kosmetyczne 2020 - Wegańskie kosmetyki nietestowane na zwierzętach

Choć wegańskie kosmetyki zyskują popularność już od kilku sezonów, w właśnie w 2020 roku  będzie to jeden z najsilniejszych trendów. Choć początkowo kosmetyki wyprodukowane z produktów wegańskich oraz nietestowane na zwierzętach kojarzyły się głównie wyłącznie z ekologicznymi aktywistami, to dziś stały się nieodłącznym elementem codziennej pielęgnacji. Wszystko ze względu na rosnącą świadomość kobiet na całym świecie, które dbając o siebie i swoje ciało chcą również dbać o planetę i dobro zwierząt.

Trendy kosmetyczne 2020 - Zero waste

Zero waste to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniejszą ilość odpadów, a tym samym ograniczać zanieczyszczenie środowiska. To kolejny kluczowy trend 2020 roku, do którego stosować się będzie coraz więcej kosmetycznych marek. Będzie się on przejawiał na kilka sposób. Jednym z nich jest upcykling, czyli tworzenie takich opakowań kosmetyków, które nadają się do ponownego użycia. Oprócz tego, coraz więcej firm rezygnuje z plastikowych opakowań na rzecz tych szklanych lub papierowych.

Trendy kosmetyczne 2020 - Aromoterapia

Aromaterapia znana jest od wielu lat. Od kilku sezonów, trendem w pielęgnacji ciała jest powrót do natury. Zwracamy uwagę, by kosmetyki działały nie tylko na naszą skórę, lecz także na zmysł węchu. W 2020 roku aromaterapia zagości w naszym życiu na dobre i stanie się częścią pielęgnacyjnych rytuałów. Zapachy mają nas nie tylko relaksować, lecz także wpływać na nasze zdrowie. Odpowiednio pachnące kosmetyki pobudzają nasz mózg, przez co mogą intensyfikować działanie zawartych w nich składników. 

Więcej o: