Jak i gdzie używać perfum, aby dłużej nimi pachnieć? Większość osób popełnia podstawowe błędy

Co możesz zrobić, aby dłużej pachnieć swoim ulubionym zapachem? Jak używać perfum i które miejsca na ciele najlepiej nimi spryskiwać? Odpowiadamy. Niezwykle ważne jest również odpowiednie przechowywanie perfum.

Masz swoje ulubione perfumy, ale zawsze narzekasz na to, że za krótko utrzymują się na twojej skórze? Dzięki kilku drobnym zmianom zapach będzie się utrzymywał dłużej. Ważna jest zarówno sama aplikacja perfum na skórę, jak również sposób i miejsce ich przechowywania. Wiele osób popełnia w tych kwestiach podstawowe błędy. Jak prawidłowo aplikować perfumy na skórę? Jak je przechowywać? Dowiesz się z dalszej części naszego tekstu.

Perfumy w kremie. Sprawdź jak łatwo zrobisz je w domu i stwórz swój niepowtarzalny zapach!

Zobacz wideo

Jak i gdzie spryskiwać się perfumami?

Znalazłaś swój ulubiony zapach, ale nie wiesz, jak i gdzie używać perfum, aby przedłużyć ich trwałość? Mamy dla ciebie kilka cennych rad.

Przede wszystkim kieruj się słowami słynnej Coco Chanel: Używaj perfum wszędzie tam, gdzie chcesz być obejmowana. Warto wiedzieć, że takie produkty zapachowe wchodzą w reakcję ze skórą każdego człowieka i uwalniają unikalny zapach właściwy danej osobie.

To ciepło skóry powoduje, że perfumy oddają cały zapach. Dlatego też nakładaj je tam, gdzie krew pulsuje tuż pod skórą oraz na miejsca, które szybko się nagrzewają i są wilgotne. Są to: szyja, kark, skronie, kostki, załamania kolan, nadgarstki, pępek, miejsce między piersiami oraz to za uszami. Perfumami możesz również spryskać nasadę włosów oraz ich końcówki. Łatwo chłoną i w dodatku długo utrzymują zapach.

Również swoje ubrania możesz spryskać ulubionymi perfumami. Pamiętaj jednak o tym, że naturalne materiały "oddają" zapachy bardzo dobrze. Są to np. jedwab, len, kaszmir, bawełna oraz aksamit. Nie działają tak tkaniny syntetyczne.

Perfumy - dodatkowe wskazówki

Co możesz jeszcze zrobić, aby dłużej pachnieć swoim ulubionym zapachem?

  • zapach perfum dłużej utrzyma się na skórze, która jest dobrze nawilżona,
  • perfumy kupuj zawsze w sprawdzonych miejscach,
  • wybieraj wody perfumowane, a nie toaletowe - te pierwsze pachną bowiem dłużej i bardziej intensywnie.

Jak przechowywać perfumy?

Niezwykle istotne jest również przechowywanie perfum. Przede wszystkim powinieneś trzymać je w suchym miejscu z dala od światła. Aby twoje ulubione perfumy mogły ci służyć jak najdłużej, trzeba je przechowywać w odpowiedni sposób. Przede wszystkim szkodzi im nadmiar światła, ponieważ wpływa na szybsze utlenianie składników w nich zawartych, zarówno tych naturalnych, jak i chemicznych. Dlatego perfumy powinieneś przechowywać w zaciemnionym, suchym miejscu o stałej, nie za wysokiej temperaturze. Warto również zwrócić uwagę na korek i na to, żeby po każdym użyciu był szczelnie zamknięty.

Więcej o: