Jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach?

Każdej z nas zdarzyło się malować paznokcie na ostatnią chwile, na przykład przed wyjściem na imprezę. Jeśli lakier nadal jest wilgotny, dotknięcie płytką paznokcia nawet gładkiej powierzchni, skutkuje nieestetycznym rozmazaniem. Sprawdź, najlepsze sposoby na szybkie wysuszenie paznokci.

Jeśli lakier do paznokci bardzo wolno schnie, warto sprawdzić czy nie jest przeterminowany. Istnieje kilka trików, dzięki którym wysuszymy lakier szybciej i będziemy gotowe na wyjście. Sprawdź, co zaoszczędzi ci kilka dobrych minut podczas malowania paznokci.

Kolorowe lakiery pięknie wyglądają na paznokciach, ale nie tylko... sprawdź, do czego mogą ci się przydać. Zobacz:

Zobacz wideo

Jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach? - Maluj warstwowo

Przede wszystkim na paznokcie nie powinno nakładać się pojedynczej, grubej warstwy, lecz malować warstwowo. Dzięki temu pomalowane paznokcie szybciej wysychają, co zapobiega odbiciom i rozmazaniom, a krycie lakieru jest lepsze. 

Jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach? - Lampa UV

Zdecydowanie najszybszym sposobem na wysuszenie lakieru na paznokciach jest użycie lampy UV. Stosuje się ją do lakierów żelowych i hybrydowych. Dzięki promieniowaniu lakier wysycha w przeciągu kilkudziesięciu sekund i od razu można nałożyć kolejna warstwę. 

Jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach? - Kąpiel w zimnej wodzie

Jeżeli wiesz, że masz mało czasu na wysuszenie paznokci, jeszcze przed rozpoczęciem malowania przygotuj zimną kąpiel dla dłoni w osobnej miseczce. Możesz dorzucić do wody kilka kostek lodu, by utrzymać jej niską temperaturę. Po pomalowaniu paznokcia, zanurz go na kilka sekund. Rób to malowaniu każdej warstwy. Po wyjęciu z wody odczekaj chwilę by lakier wysechł i domaluj kolejną. Dodatkowo pomoże schłodzenie lakieru przed malowaniem w lodówce. 

Jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach? - Suszarka

Jeśli zależy ci na szybkim wysuszeniu lakieru na paznokciach, z pomocą śpieszy suszarka do włosów. Skieruj strumień powietrza na swoje dłonie po malowaniu. Pamiętaj, by przestawić na tryb suszenia zimnym powietrzem. Gorące sprawi, że lakier nie będzie ładnie błyszczał, a dodatkowo pogorszysz kondycje skóry dłoni, która stanie się wysuszona po ekspozycji na podmuch gorącego powietrza.

Jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach? - Specjalny preparat

W drogeriach dostępne są specjalne preparaty przyśpieszające wysychanie lakieru. Po malowaniu możesz domalować kolejną warstwę bezbarwnego lakieru - utwardzacz, który nie tylko sprawi, że paznokcie szybciej wyschną, ale i przedłuży trwałość manicure'u i doda blasku. 

Więcej o: