Jak pogrubić włosy? Niezwodne triki na cienkie włosy

Masz cienkie, słabe kosmyki, które szybko się przetłuszczają i są trudne w stylizacji? Zastanawiasz się, co zrobić, by cieszyć się gęstymi, pięknymi włosami? Sprawdź nasze niezawodne triki na cienkie włosy.

Jeśli twoim kompleksem są cienkie włosy, które wyglądają na matowe, słabe, a do tego często się łamią i nie nadają się do stworzenia żadnej zjawiskowej fryzury? Sprawdź triki, dzięki którym twoje włosy staną się gęstsze i grubsze!

 Ta fryzura najlepiej wygląda zrobiona z kręconych włosów. To się nazywa objętość!

Zobacz wideo

Jak pogrubić włosy? - Zamień szampon z silikonami na naturalny

Jeżeli masz cienkie włosy, a myjesz je szamponem z dodatkiem silikonów i protein (SLS i ASL w składzie), które dodatkowo obciążają. Są dodawane do środków myjących, by łatwiej się pieniły, mogą mieć jednak zły wpływ na skórę głowy, gdyż mocno ja wysuszają, a dodatkowo przeciążają włosy, sprawiając, że są one oklapnięte i szybko tracą świeżość. Zamiast tego, lepiej zacznij używać naturalnych szamponów. Wybierz ten na bazie lnu lub oleju z rokitnika czy orzechu sosny. Pobudza naturalną produkcję keratyny we włosie, który stanie się grubszy.

Jak pogrubić włosy? - Zamiast wyciągania włosów na szczotce, użyj wałków

Jeśli podczas suszenia lubisz wyciągać włosy na szczotce, lepiej przestaw się na wałki. Szczotka osłabia włosy i pozbawia ich naturalnej objętości. Zamiast tego zawiń suche pasma na grubych wałkach przy samej głowie i podsusz przez chwilę suszarką o letnim podmuchu powietrza. Dzięki temu fryzura będzie uniesiona, a włosy sprawią wrażenie mocniejszych i grubszych.

Jak pogrubić włosy? - Zetnij włosy warstwowo

Jeżeli twoim włosom brakuje objętości warto wybrać się do fryzjera i poprosić go o dobranie do naszego typu włosów odpowiedniego cięcia. Dzięki warstwowej fryzurze całość włosów będzie wyglądała na grubsze. Chociaż to tylko optyczne złudzenie, to może naprawdę całkowicie odmienić twój wygląd.

Jak pogrubić włosy? - Odżywki i maski stosuj tylko na końcówki 

Odżywki i maski mogą obciążać włosy, co sprawia, że szybciej wypadają. Jeśli twoje włosy są naprawdę cienkie, nie nakładaj tych kosmetyków na całość włosów, lecz tylko na końce. Pozostaną one odżywione, a reszta włosów będzie mogła rozwinąć swoją naturalną objętość. 

Więcej o: