Jak się malować, jeśli nosisz okulary? Najmodniejszy makijaż

Nosisz okulary i zastanawiasz się, czy z tego powodu powinnaś się inaczej malować? Makijaż pownien być bardziej wyrazisty, a może wręcz przeciwnie, delikatny? Sprawdź, jakie zasady obowiązują przy makijażu pod okulary.

Czy jeżeli nosisz okulary obowiązują cię inne makijażowe trendy i zasady? Tak i nie. Makijaż pod okulary powinien być odpowiednio dobrany nie tylko do urody, lecz także grubości oprawek i typu szkieł. Wystarczy poznać kilka prostych zasad, by makijaż pod okulary stał się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Usta ombre na trzy różne sposoby. Prosty sposób na urozmaicenie każdego makijażu:

Zobacz wideo {{description}}

Makijaż pod okulary - ogranicz nakładanie kosmetyków na nos

Niezależnie od typu oprawek, w makijażu pod okulary obowiązuje jedna ważna zasada. Nie należy przesadzać z nakładaniem warstw kolejnych kosmetyków, takich jak krem, korektor, podkład na nos. Wszystko dlatego, że ta część twarzy nieustannie styka się z okularami. Oprawki mogą ściągać i zbierać część makijażu, co powoduje, że jest on nierównomierny i rozmazany. By tego uniknąć, staraj się nakładać na nos jak najmniejszą ilość kosmetyków.

Makijaż pod okulary - brwi

Do różnych kształtów twarzy będą pasowały inne oprawki okularów. Jedna osoba może wyglądać w tym samym modelu cudownie, druga po prostu śmiesznie. Niezależnie od tego, jaki kształt oprawek wybierzesz, pamiętaj, że najlepiej wyglądać będziesz, kiedy ich górna część będzie sięgała nieco poniżej dolną linię brwi. Dbaj o nie i zawsze rozczesuj szczoteczką. Dobrze wyglądać będzie delikatne podkreślenie brwi cieniem. 

Makijaż pod okulary - rzęsy

Przy makijażu rzęs pod okulary trzeba być ostrożnym. Jeśli masz długie, geste rzęsy, wytuszuj je tylko delikatnie. W przeciwnym razie włoski będą dotykać szkieł i pozostawiać na na nich tusz czy rozmazywać się. 

Makijaż pod okulary - konturowanie

Przy noszeniu okularów dobrze wygląda wyraźnie wykonturowana twarz. Warto więc mocniej zaznaczyć kości policzkowe. Użyj w tym celu bronzera lub różu. Dobrze wyglądać będzie nałożony blisko skroni rozświetlacz, który doda twarzy blasku i promienności. 

Makijaż pod okulary dla dalekowidzów

Jeżeli nosisz okulary dla dalekowidzów, musisz być ostrożna przy makijażu oka. Tego typu szkła działają jak lupa i optycznie powiększają oko, dlatego nie ma sensu przesadzać z makijażem. Oprócz tego podkreślą wszelkie niedociągnięcia i rozmycia, dlatego w makijażu dziennym skup się raczej na podkreśleniu ust niż oczu. Przy makijażu wieczorowym obrysuj górną i dolną powiekę cienkimi kreskami. Jeżeli nakładasz pod nie cień, niech będzie w delikatnym kolorze. 

Makijaż pod okulary dla krótkowidzów

Szkła dla krótkowidzów pomniejszają optycznie oko, dlatego makijaż oka powinien być wówczas bardziej wyrazisty. By powiększyć oko, podkreśl linię wodną białą lub złota kreską. Świetnie sprawdzi się smokey eyes. Na dzień wybierz lekką wersję z kolorami w odcieniu nude, wieczorem możesz zaszaleć i wybrać intensywniejsze kolory. 

Więcej o: