Jak przyspieszyć schnięcie lakieru do paznokci?

Jak przyspieszyć schnięcie lakieru do paznokci? Jest na to kilka sposobów. Znajdziemy tutaj sprawdzone patenty, dzięki którym zaoszczędzimy sporo czasu. Rady te, są bardzo pomocne dla zabieganych kobiet, które pozostały przy tradycyjnych metodach manicure.

Jak przyspieszyć schnięcie lakieru? Szybkie i skuteczne metody

Jak przyspieszyć schnięcie lakieru? - to pytanie zadaje sobie każda kobieta, która mimo zmieniającej się mody pozostaje wierna tradycyjnym metodom manicure. Zwykłe lakiery do paznokci wymagają bowiem nie tylko bardzo precyzyjnego nałożenia, ale także dość sporo czasu, aby mogły wystarczająco wyschnąć. Rynek kosmetyczny jest jednak dość dynamiczny, a marki trudniące się tworzeniem produktów do stylizacji paznokci cały czas zaskakują czymś swoje klientki. Dlatego co chwilę pojawiają się nowe wyroby, które mają usprawnić i przyspieszyć wykonywanie manicure i jego suszenie.

Ile schnie lakier do paznokci?

Wykonanie schludnego manicure to jeden z najważniejszych elementów dbania o wygląd kobiety. Dłonie, a przez to również paznokcie są naszą wizytówką, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Dlatego panie przykładają wielką wagę do tego, aby swoim nienagannym wyglądem wywrzeć jak najlepsze pierwsze wrażenie. Pomaga w tym wykonanie kolorowego manicure. To, ile schnie lakier zależy od jego rodzaju, ale także napigmentowania oraz tego ile warstw nałożono na płytkę paznokcia. Im mniej warstw tym szybciej lakier wyschnie. Aby jednak uzyskać głęboki, idealny kolor - niejednokrotnie należy położyć dwie, a nawet trzy warstwy. To w znaczący sposób wydłuża proces schnięcia lakieru. Pamiętajmy, że jeśli nie dość dobrze wysuszymy paznokcie, wówczas wystarczy, że czegoś dotkniemy, a na naszym manicure pozostaną nieestetyczne odciski. Ponadto lakier może się marszczyć a nawet odprysnąć. Dlatego niezwykle ważne jest, aby do czasu wyschnięcia starać się niczego nie dotykać. 

Ile schną paznokcie?

Jeżeli jesteśmy osobami niecierpliwymi i pragnącymi szybkich i długotrwałych efektów, wówczas należy rozważyć stosowanie lakierów hybrydowych. To rozwiązanie od jakiegoś czasu dostępne jest dla klientek salonów kosmetycznych, ale coraz częściej panie decydują się na samodzielne wykonywanie tego typu manicure. Wymaga to zaopatrzenia się w niezbędne sprzęty (lampę, odtłuszczacze, bazy i topy, specjalne lakiery itp.), co jest dość kosztowne, ale efekty wydają się być warte inwestycji. Ile schną paznokcie hybrydowe? Dosłownie kilkadziesiąt sekund. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu do ich suszenia lamp UV lub UV LED. Dodatkowo manicure hybrydowy utrzymuje się nawet do trzech tygodni, podczas gdy paznokcie pomalowane zwykłym lakierem, w ekstremalnych przypadkach trzeba zmywać i od nowa malować nawet co drugi dzień.

Jak suszyć lakier na paznokciach?

Kobiety, które często malują paznokcie zastanawiają się czasami jak suszyć lakier na paznokciach, aby później wyglądał on schludnie i elegancko. Przedstawimy Wam kilka rad, które przyspieszą schnięcie paznokci, a co za tym idzie zwiększą szansę na to, że nie zniszczymy wykonanego manicure:

  • zanim nałożysz lakier, przygotuj paznokcie do tego zabiegu - starannie usuń poprzedni kolor, odtłuść płytkę odpowiednim preparatem. Tak przygotowane paznokcie będą zdecydowanie szybciej schły
  • zaopatrz się w lakiery szybkoschnące - znane marki posiadają takie w swoim asortymencie
  • nakładaj cienkie warstwy lakieru - szybciej wyschną dwie cienkie warstwy lakieru niż jedna gruba, a efekt będzie identyczny
  • możesz przyspieszyć schnięcie z pomocą suszarki do włosów - pamiętaj jednak, by używać tylko i wyłącznie zimnego nawiewu
Zobacz wideo

Suszenie lakieru do paznokci

Suszenie lakieru do paznokci może odbywać się tradycyjną metodą, wtedy po prostu czekamy kilkanaście, a czasem kilkadziesiąt minut aż lakier sam wyschnie. Można ten proces skrócić stosując przyspieszacze wysychania w postaci - bezbarwnego lakieru lub sprayu. Skutecznie i szybko utrwalimy manicure używając ciągle mało popularnych suszarek do paznokci, albo lamp UV, które przeznaczone są wprawdzie do suszenia hybryd, ale podobno dają też dobre efekty przy tradycyjnych lakierach.

Przyspieszacz wysychania lakieru do paznokci

Dla pań, które pozostają wierne tradycyjnym lakierom do paznokci, producenci przygotowali przyspieszacz wysychania lakieru do paznokci. Swoim wyglądem przypomina on bezbarwny lakier. Po nałożeniu kolorowych warstw, należy zaaplikować na nie warstwę wysuszacza. Taki preparat nie tylko przyspiesza proces schnięcia lakieru, ale dodatkowo zabezpieczy go przed nadmiernym ścieraniem i odpryskiwaniem. Należy jednak zwracać uwagę, aby osuszacz nie zostawiał smug na paznokciach, bo może to zniweczyć cały efekt manicure.

Więcej o: