Makijaż "astro make up", czyli nowy trend na Instagramie. Jak go wykonać?

Astro make up staje się coraz popularniejszy na Instagramie. Co prawda, nie jet to makijaż na co dzień, jedak świetnie sprawdzi się na różne imprezy, a także sezon festiwalowy. Jak stworzyć taki makijaż i gdzie szukać inspiracji?

Makijaż "astro make up" - nowy trend na Instagramie

Już jakiś czas temu, Instagram opanował trend galaxy nails, na punkcie którego oszalały dziewczyny na całym świecie. Po paznokciach, które nawiązywały do kosmosu, galaktyki, gwiazd i astrologii, przyszedł czas na makijaż. U makijażystek na Instagramie coraz częściej zauważyć możemy makijaże, w których wykorzystują motyw gwiazd, księżyców czy innych astrologicznych symboli. 

Jak poprawnie nakładać cienie do powiek? Cenne wskazówki znajdziesz w poniższym wideo:

Zobacz wideo

Makijaż "astro make up" - jakimi kosmetykami go wykonać?

Oprócz różnokolorowych cieni do powiek, do wykonania makijażu "astro make up", niezbędne będą eye linery, brokatowy pigment, a także wszelkiego rodzaju ozdoby (kryształki, perełki, gwiazdki itp.) i klej do rzęs, by mieć na co przykleić ozdoby do twarzy. Przy wykonywaniu galaktycznego makijażu można puścić wodze fantazji i zaszaleć. To decydowanie nie jest opcja na co dzień, jednak podczas imprez czy festiwali, z pewnością zrobi furorę. 

Makijaż "astro make up" - inspiracje 

Jeśli zastanawiasz się, gdzie szukać ciekawych inspiracji oraz różnych prac zdolnych makijażystek, które pokazują jak wykonać "astro make up", odpowiedź brzmi - Instagram. To miejsce, gdzie znaleźć można naprawdę zjawiskowe makijaże w przeróżnych kolorach.

 
Więcej o: