Cienie, sińce i worki pod oczami - jak sobie z nimi radzić?

Twoje spojrzenie wygląda na zmęczone, bo pojawiają się pod nim przebarwienia i siniaki? Zastanawiasz się, co zrobić, by nieestetyczne worki pod oczami zniknęły? Sprawdź najlepsze sposoby na piękne spojrzenie!

Worki pod oczami pojawiają się kiedy jesteśmy zmęczone lub mamy za sobą nieprzespaną noc. Czasami jednak spojrzenie wygląda na zmęczone, nawet kiedy się wysypiamy. Sprawdź, jak sobie radzić z workami pod oczami.

 Julia Wieniawa pokazuje, jak wykonuje swój codzienny makijaż. Zobacz:

Zobacz wideo

Worki i cienie pod oczami - przyczyny powstawania

Worki pod oczami to nic innego jak limfa, która zatrzymała się pod okiem ze względu na zatrzymanie płynów w organizmie. Może to wynikać z faktu, że masz genetyczną skłonność do zatrzymywania wody lub opuchlizny. Opuchnięte oczy są też oznaką choroby, zmęczenia lub nieodpowiedniej diety, niezdrowego trybu życia i przemęczenia. Skóra wokół oka jest również bardzo delikatna i jeśli o nią nie dbamy, może dochodzić do przedwczesnego starzenia, przez co traci ona swą jędrność i pod okiem powstaje worek. 

Sposób na worki i cienie pod oczami - korektor

Jeżeli masz za sobą nieprzespaną noc lub twoje życie nabrało tempa i jesteś nieco przemęczona, możesz ukryć worki i cienie pod oczami makijażem. Wybierz do tego delikatny korektor i wklep go pod dolną powiekę oka. Do tego dorysuj delikatną kreskę na linii wodnej oka - dzięki niej spojrzenie nabierze wyrazistości, a oczy będą wyglądały na większe, co odwróci uwagę od worków pod oczami. Jeśli rano obudzisz się z opuchniętymi oczami, zastosuj najpierw zimny kompres. 

Sposób na worki i cienie pod oczami - odpowiednia pielęgnacja

By zapobiegać powstawaniu worków pod oczami, należy zadbać o odpowiednią, systematyczną pielęgnację. Po pierwsze pamiętaj o dokładnym demakijażu i oczyszczaniu skóry. Na noc stosuj mocno nawilżający krem pod oczy z kwasem hialuronowym. 2-3 razy w tygodniu zrób odżywczą, nawilżającą maskę, która zadba o jędrność i elastyczność skóry pod oczami.

Sposób na worki i cienie pod oczami - dbaj o zdrową dietę i nawodnienie

Pamiętaj, że pierwszym krokiem do pięknej cery i wypoczętego spojrzenia jest zdrowy tryb życia. Spożywaj odpowiednią ilość witamin i składników odżywczych, jedz regularnie owoce i warzywa. Oprócz tego dbaj o spożywanie dużej ilości wody -  miej przy łóżku szklankę wody, którą wypijasz przed snem. Dzięki temu rano twoja skóra będzie wyglądała na wypoczętą. I najważniejsze - wysypiaj się!

Więcej o: