Peeling kawitacyjny - efekty, zastosowanie i przeciwwskazania do zabiegu

Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny mający na celu poprawienie wyglądu cery. Jest mało inwazyjny, a wykonany profesjonalnie, może zauważalnie pomóc tym z nas, które skarżą się na trądzik i inne zmiany skórne.

Wiele kobiet narzeka na swoją cerę, bo ta rzadko okazuje się idealna. Zmagamy się więc z przebarwieniami, trądzikiem, zaskórnikami i nadmierną produkcją sebum, a tego rodzaju problemów nieraz trudno jest się nam pozbyć. Zabieg, jakim jest peeling kawitacyjny przeprowadzany w salonie kosmetycznym, pozwala poprawić kondycję skóry i zadbać o to, by wyglądała świeżo, a zrazem promiennie. Dzięki swojej niskiej inwazyjności, jest polecany także kobietom o wrażliwej skórze lub cerze naczynkowej.

Peeling kawitacyjny – efekty zabiegu

Jeśli chodzi o peeling kawitacyjny, efekty są dosyć zauważalne. Jako że, jest to zabieg nowoczesny, został pomyślany tak, by okazać się wysoce skutecznym, a zarazem bezbolesnym. Polega on na pozbyciu się martwego naskórka, a także nadmiernej ilości sebum z wykorzystaniem technologii ultradźwiękowej. Złuszczanie skóry przeprowadzane za pomocą tej procedury przynosi lepsze skutki niż domowy peeling. Zabieg może potrwać od 30 minut do godziny. W tym czasie kosmetyczka posługuje się szpatułką, z której wydzielają się fale ultradźwiękowe. Czynność ta nie sprawia bólu – raczej łaskocze lub lekko drapie. Wiele kobiet uznaje tego rodzaju peeling za całkiem przyjemny i relaksujący.

Aby jednak peeling kawitacyjny przyniósł spodziewane efekty, należy odpowiednio nawilżyć skórę jeszcze przed jego rozpoczęciem. Kluczowe jest tutaj rozbicie kropel wody przez odpowiednio wykorzystywane ultradźwięki. W ten sposób można usunąć martwe komórki skóry, a zarazem odsłonić kolejne warstwy naskórka, które są pozbawione:

 • zbyt dużej ilości sebum
 • toksycznych substancji 
 • drobnoustrojów

Peeling tego rodzaju należy przeprowadzać między wrześniem a kwietniem, ponieważ złuszczona skóra nie powinna być narażona na zbyt silne działanie promieni słonecznych. Dzięki zabiegowi cera stanie się jaśniejsza, zmiany trądzikowe znikną lub zostaną ograniczone do minimum, a przebarwienia staną się niewidoczne.

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Wiele osób, niezależnie od wieku, decyduje się na peeling kawitacyjny. Przeciwwskazania do wykonywania tego zabiegu występują raczej rzadko, gdyż jest to procedura bezpieczna i łagodna dla skóry. Nie powinny się mu jednak poddawać:

 • kobiety w ciąży
 • osoby cierpiące na padaczkę
 • przy występowaniu osteoporozy 
 • w przypadku zachorowań na schorzenia tarczycy
 • przeszkodą w przeprowadzeniu peelingu kawitacyjnego będzie także niewydolność krążenia
 • zdecydowanym przeciwwskazaniem będzie nowotwór lub zakażenie skórne
 • nie powinno się go ponadto wykonywać u osób z rozrusznikiem serca lub metalowymi implantami

Peeling kawitacyjny – opinie i cena

Peeling kawitacyjny opinie ma naprawdę dobre. Dużo osób chwali go za skuteczność i bezinwazyjność. Wystarczy przeprowadzać go dwa razy do roku, by skóra wyglądała na zdrową, jędrną i odpowiednio odżywioną. Niektóre kobiety twierdzą, że tylko on rzeczywiście poradził sobie z trądzikiem. Uważa się też powszechnie, że peeling kawitacyjny jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów tego typu, ponieważ nie powoduje żadnych skutków ubocznych groźnych dla zdrowia (o ile nie występują przeciwwskazania do jego wykonania). Co więcej, peeling można bez problemu przeprowadzić na każdej skórze, nawet jeśli ma się do czynienia z delikatną cerą naczynkową. Poleca się go chociażby jako alternatywę mikrodermabrazji, czyli mechanicznego oczyszczania skóry. Jedyną wadą przeprowadzanej procedury, na jaką wskazują kobiety, jest silne zaczerwienienie miejsc poddanych zabiegowi, które utrzymuje się około dwóch dni. To natomiast powoduje dyskomfort przy planowanych wyjściach i pokazywaniu się publicznie.

W przypadku peelingu kawitacyjnego cena zawiera się zwykle w przedziale od 60 do 120 złotych za jednorazowy zabieg. W niektórych salonach można natrafić na sezonowe promocje.

Zobacz wideo

Peeling kawitacyjny: przed i po – jak będzie wyglądać Twoja skóra?

Niemal każdy może się zdecydować na peeling kawitacyjny. Przed i po zabiegu skóra będzie wyglądała zupełnie inaczej. Procedurę tę zaleca się szczególnie osobom z cerą trądzikową, zmagającym się z nadmierną produkcją sebum, a więc walczącym z wągrami oraz opuchlizną na twarzy. Skóra twarzy (a także innych wybranych fragmentów ciała poddanych peelingowi) będzie wyglądała po zabiegu na zdrowszą i jędrniejszą (nawet jeśli wcześniej gdzieniegdzie zauważalne były drobne zmarszczki). Stanie się też gładsza, bo zabieg usunie z niej:

 • wykwity
 • krostki 
 • zanieczyszczenia porów

Nie należy również zapominać o tym, że po peelingu kawitacyjnym cera stanie się jasna, a zarazem znikną z niej nieestetyczne przebarwienia. Odbudowana skóra wygląda lepiej, jednocześnie zapewniając brak problemów z naskórkiem przez dłuższy czas.

Więcej o: