Przedłużanie rzęs - jak podkreślić spojrzenie? Metody przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs to zabieg kosmetyczny mający na celu uczynić rzęsy gęstszymi, bardziej podkręconymi i efektowniejszymi. Dzięki niemu spojrzenie nabiera wyrazistości, a jednocześnie dodaje kobietom pewności siebie, sprawiając, że czują się atrakcyjniejsze.

Być może zdarzało Ci się zazdrościć innym gęstych, długich rzęs. Problem ten często dotyczy osób o jasnej oprawie oczu, których rzęsy są delikatne i cienkie. Oczywiście, może też wiązać się z osobami o ciemnej karnacji i czarnych rzęsach i brwiach, choć nieco rzadziej. Wiele kobiet myśli także o przedłużaniu rzęs w kontekście bardziej wyrazistego spojrzenia. Poprawione rzęsy mogą zastępować umiejętnie zrobiony makijaż oczu i nie wymagać nakładania tuszu, który zwykle podkreśla ich linię.

Przedłużanie rzęs – najważniejsze informacje

Przedłużanie rzęs to zabieg, na który decyduje się sporo kobiet. Proces ten polega na doklejaniu sztucznych rzęs do naturalnych. Do zabiegu często wykorzystywane są rzęsy z syntetycznego materiału, które mogą różnić się między sobą długością, a także sposobem podkręcenia. Obecnie na polskim rynku wykorzystuje się głównie rzęsy z poliestru mające domieszkę jedwabiu.

Tak naprawdę nie ma większych przeciwwskazań do wykonania zabiegu przedłużania rzęs. Nie powinny go wykonywać wyłącznie te osoby, które często cierpią na:

  • stany zapalne oczu
  • zespół suchego oka
  • uczulenie na klej przeznaczony do aplikacji sztucznych rzęs

Przede wszystkim procedurę poleca się kobietom o jasnych, rzadkich i cienkich rzęsach, jednak tak naprawdę nie ma to aż takiego znaczenia. Warto jednak udać się do profesjonalistki, by doradziła w kwestii odpowiedniej metody.

Przedłużone rzęsy - ile trzeba czekać na efekt?

Pamiętaj, że zabieg przedłużania rzęs trochę potrwa, ponieważ oko człowieka przeciętnie otacza od 100 do 250 naturalnych rzęs. Skoro więc zwiększamy ich objętość, logicznym jest, że kosmetyczka ma za zadanie przykleić ich co najmniej drugi raz tyle. Musisz więc zarezerwować sobie od półtorej godziny do trzech godzin. Ten zabieg może Ci się spodobać szczególnie wtedy, gdy trudno znaleźć Ci czas pomiędzy codziennymi obowiązkami na pieczołowite przygotowywanie makijażu – przedłużone rzęsy z powodzeniem zastąpią mascarę, a jednocześnie dadzą dużo lepszy i bardziej wyrazisty efekt.

Metody przedłużania rzęs

Przedłużone rzęsy mają za zadanie wyglądać jak najbardziej naturalnie, ale jednocześnie wyraźnie podkreślać kształt oczu. Aby nie zaszkodzić naturalnym rzęsom, wydłuża się je maksymalnie o 1/3. Poszczególne metody przedłużania rzęs pozwalają zagęścić linię rzęs, dzięki czemu stają się efektowne, a zarazem nie wyglądają sztucznie (aby zadbać szczególnie o to drugie, warto, byś dobrze rozejrzała się po salonach kosmetycznych i wybrała takie miejsce, w którym zabieg przeprowadzają naprawdę profesjonalnie – tylko wtedy będzie on w pełni bezpieczny dla Twoich rzęs).

Klasycznym wyborem jest metoda przedłużania rzęs 1:1. Można jednak też zdecydować się na wersje objętościowe rozpoczynające się od 2D, a kończące nawet na 8D.

Zobacz wideo

Rzęsy 1:1 – popularna metoda

Rzęsy 1:1 to klasyczna metoda przedłużania rzęs. Polega ona na doklejaniu do każdej naturalnej rzęsy jednej rzęsy sztucznej. Z tego względu, zabieg tego rodzaju trwa najkrócej (zwykle od półtorej godziny do dwóch godzin). Pożądany efekt natomiast może się utrzymywać przez kilka tygodni. Rzęsę należy przykleić mniej więcej 1 mm nad krawędzią skóry, dzięki temu zmniejsza się ewentualne ryzyko wystąpienia odczynu alergicznego. Po tym procesie rzęsy stają się gęstsze, a jednocześnie bardzo naturalnie, ponieważ stylistki dbają o to, by dobierać ich grubość do grubości rzęs klientek.

Rzęsy 2:1 – zwiększona objętość

Rzęsy 2:1 są wariacją metody 1:1. Tym razem jedną naturalną rzęsę otacza się dwiema sztucznymi. Są one dosyć cienkie, by nie przytłoczyć i uzyskać efekt lekkości. Jednocześnie ich linia staje się wyraźnie zagęszczona. Grubość rzęs w takim wypadku wynosi od 0,07 do 0,10 mm – w ten sposób naturalne rzęsy nie są przesadnie obciążone. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu, mogą sprawdzić się w dowolnej chwili – może to być szczególne wyjście lub codzienna sytuacja.

Rzęsy 3:1 i więcej – spojrzenie maksymalnie przyciągające uwagę

Rzęsy 3:1 to metoda, która zakłada przyklejenie trzech rzęs do każdej Twojej rzęsy. To wciąż daje wrażenie lekkości i naturalności, a grubość sztucznych rzęs mieści się w przedziale znanym z metody 2:1. Można jednak jeszcze mocniej przedłużyć rzęsy, dbając o ich objętość. Takie metody powszechnie nazywa się Hollywood i Russian Volume. W tym wypadku za każdą naturalną rzęsą będzie stało aż do ośmiu sztucznych: stylistka ułoży je w wachlarz, a następnie doklei we właściwe miejsce. Takie metody zajmują oczywiście najwięcej czasu i są najbardziej zauważalne i wyraziste. Mogą się na nie zdecydować chociażby Panny Młode, które chciałyby oszałamiać spojrzeniem w tym szczególnym dniu lub kobiety nieruszające się z domu bez mocnego makijażu.

Więcej o: