Pielęgnacja paznokci po hybrydzie. Jak wzmocnić paznokcie po manicurze hybrydowym?

Kobiety pokochały manicure hybrydowy nie tylko ze względu na bogactwo kolorów i zdobień, lecz przede wszystkim trwałość. Dobrze wykonany, może trzymać się na paznokciach nawet do 3 tygodni! Hybryda ma jednak swoje ciemne strony - niestety niszczy i osłabia paznokcie. Sprawdź, jak możesz je zregenerować.

Paznokcie zdobione manicurem hybrydowym podbiły rynek urodowy. Nic dziwnego, bo dzięki trwałości i łatwości wykonania jest bardzo wygodny. Opinie na temat wpływu hybrydy na paznokcie są różne - niektóre kobiety bardzo sobie ją chwalą, inne skarżą się na niełatwe w odbudowie zniszczenia i osłabienia. Podpowiadamy, jak możesz wzmocnić swoje paznokcie po stosowaniu manicuru hybrydowego.

Kolorowe lakiery pięknie wyglądają na paznokciach, ale nie tylko... sprawdź, do czego mogą ci się przydać:

Zobacz wideo

Jak wzmocnić paznokcie po manicurze hybrydowym? - Podstawowa pielęgnacja

Po długotrwałym, regularnym stosowaniu manicuru hybrydowego, warto dać paznokciom odpocząć. W tym celu należy dokładnie, jednak delikatnie, by nie uszkodzić płytki, usunąć cały lakier z paznokci. Najlepszym wyborem będzie obcięcie paznokci na krótko, by mogły spokojnie odrosnąć same. Dzięki temu będą mocniejsze. Jeśli paznokcie i skórki są mocno wysuszone, zrezygnuj z nakładania na nie odżywek i lakierów na jakiś czas. Unikaj również zmywaczy z acetonem. Zamiast tego codziennie wmasowuj w płytkę i skórki nawilżającą oliwkę oraz 2-3 razy w tygodniu olejek z drzewa herbacianego, który odżywi paznokcie.

Jak wzmocnić paznokcie po manicurze hybrydowym? - Manicure japoński

Zabieg znany jest w Japonii już od 400 lat, a jego początki sięgają do japońskich arystokratek, które marzyły o idealnie gładkich, błyszczących paznokciach. Odkryły, że nacieranie płytki odpowiednimi substancjami naturalnymi daje wspaniały efekt. Dzięki temu płytka staje się mocniejsza i gładka. To świetny sposób na piękne paznokcie, które zostały zniszczone manicurem hybrydowym. Nie należy z nim jednak przesadzać, najlepiej stosować raz na 1-2 miesiące. Możesz w tym celu udać się do specjalisty, który najpierw zmatowi płytkę, a następnie wetrze w jej powierzchnie odżywcze pasty, na bazie naturalnych olejków i witamin. Zabieg trwa około 40-60 minut. Po jego wykonaniu nie można na paznokcia nałożyć żadnego lakieru, gdyż jest on tak natłuszczony, że nie będzie niczego trzymał. 

Jak wzmocnić paznokcie po manicurze hybrydowym? - Dieta

Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych, możemy wzmocnić nasze paznokcie odpowiednią dietą. Szczególnie ważnymi substancjami, odpowiadającymi za stan naszych włosów, skóry i paznokci są białka, które znajdziemy w jajkach, nabiale czy roślinach strączkowych. Kluczową rolę w odbudowie paznokci stanowią także witaminy z grupy B. Znajdziemy je w w orzechach i pestkach, szpinaku czy fasoli. 

Więcej o: