Konturowanie twarzy dla początkujących. Podpowiadamy, jak wykonać je w kilka minut

Konturowanie twarzy już od kilku sezonów jest jednym z gorętszych trendów w makijażu. Niec w tym dziwnego - odpowiednio nałożony bronzer potrafi wysmuklić twarz i optycznie skorygować jej proporcje. Wciąż wiele kobiet ma jednak problem z konturowaniem. Jak poprawnie i szybko je wykonać, by wyglądać dobrze i nie zrobić sobie krzywdy? Podpowiadamy!

Podstawowe zasady konturowania polegają na tym, że na partie twarzy, które chcemy wyszczuplić lub skrócić nakładamy bronzer, natomiast miejsca, które chcemy uwydatnić i uwypuklić rozświetlamy. Ważne również, by wszystko dobrze rozetrzeć unikając tym nieestetycznych plam. Choć dla wielu dziewczyn wydaje się to dość trudne, to przy odrobinie wprawy, codzienne konturowanie zajmuje dosłownie kilka minut. 

Konturowanie twarzy dla początkujących - kosmetyki

Jeśli twoja przygoda z konturowaniem dopiero się zaczyna, zrezygnuj z produktów kremowych - te mogą trudniej się nakładać oraz rozcierać. Znacznie lepiej sprawdzą się bronzery w kamieniu o delikatnej pigmentacji - ich intensywność można stopniować, a ryzyko narobienia sobie plam na twarzy jest znikome. 

Konturowanie twarzy krok po kroku dla początkujących

Choć sposób konturowania twarzy to sprawa indywidualna, która zależy od kształtu buzi, to istnieje jednak kilka podstawowych zasad, których warto się trzymać. W końcu większości kobiet zależy na wyszczupleniu twarz i podkreśleniu kości policzkowych, a także wymodelowaniu nosa. 

W nauce konturowanie pomoże ci również poniższe wideo:

Zobacz wideo
  • Aby wykonać konturowanie, makijaż należy rozpocząć od nałożeniu na twarz podkładu pamiętając, by przeciągnąć go nieco na szyję.
  • Następnie pod oczy nakładamy korektor przeciągając go wzdłuż nosa (kształt trójkąta), by rozświetlić tę okolicę.
  • Kolejnym krokiem jest przypudrowanie całej twarzy, by utrwalić całość i przygotować cerę na konturowanie bronzerem. 
  • Popularne obszary konturowania obejmują linię włosów, boki nosa, obszar poniżej kości policzkowych, a także linię żuchwy. To właśnie na te miejsca nakładamy bronzer pędzelkiem, płynnie rozcierając produkt.
  • Na koniec pozostaje nałożenie rozświetlacza w miejsca, które chcemy uwydatnić. Najczęściej są to szczyty kości policzkowych, grzbiet nosa, skronie, szczyt nosa oraz łuk kupidyna. 
Więcej o: