Czy cukier naprawdę przyśpiesza starzenie i pogłebią zmarszczki?

Nadmiar cukru w diecie oprócz złego wpływu na układ krążenia oraz metabolizm, prowadzi do otyłości. Okazuje się, że może też negatywnie działać na naszą skórę i przyśpieszać procesy starzeniowe. Jak możemy zapobiec jego negatywnemu działaniu?

Choć jedzenie cukru poprawia nam nastrój i daje energetycznego kopa, w gruncie rzeczy na tym kończą się jego pozytywne strony. Niestety słodka przyjemność wiązać się może z przykrymi skutkami, również urodowymi. Sprawdź, jak przeciwdziałać negatywnemu wpływowi cukru na skórę.

 "Ta ustawa jest antyzdrowotna". Na co może wpłynąć nowy podatek od cukru?:

Zobacz wideo

Negatywny wpływ cukru na urodę

Negatywny wpływ cukru na naszą urodę, oprócz nadmiaru kilogramów, zauważyć możemy na skórze. Cera traci energie, jest cienka i szara, bo gdy spożywamy cukier i węglowodany przyśpieszają procesy glikacji, odpowiedzialne za jej starzenie. Również włókna kolagenowe i elsatynowe ulegają osłabieniu, a to właśnie one odpowiadają za jędrność naszej skóry. Pojawiają się cząsteczki AGE, które nadmiernie pobudzają receptory skórne, a w wyniku tego procesu powstają stany zapalne. Przez to skóra produkuje więcej łoju, co doprowadza do powstawania niedoskonałość. Cukier utrudnia walkę z trądzikiem, oraz może przez osłabienie skóry przyczynić się do pogłębiania zmarszczek.

Jak przeciwdziałać negatywnemu wpływowi cukru na urodę?

Przede wszystkim należy ograniczyć spożycie cukru do minimum. Nie jest to łatwe, bo w dzisiejszych czasach znajdziemy go nie tylko w słodyczach, ale w większości produktów. Unikaj więc żywności przetworzonej i staraj się sama przygotowywać posiłki ze zdrowych produktów. Cukier nie zawiera żadnych witamin, dlatego spożywając go, naprawdę pakujesz w siebie puste kalorie. Słodycze zamień na owoce, które zawierają naturalne cukry. Dbaj o spożywanie odpowiedniej ilości zdrowych tłuszczów, które zmniejszą łaknienie na cukier. Oprócz tego wysypiaj się i dbaj o regularny odpoczynek. Stres sprawia, że chcemy jeść więcej cukru oraz ma negatywny wpływ na cały organizm. Warto jest również włączyć do pielęgnacji kosmetyki, przede wszystkim kremy z dużą ilością antyoksydantów, takich jak witamina C i E, które zregenerują i odżywią skórę. Pij również dużo wody, która przyśpieszy metabolizm i nawilży cerę. 

Więcej o: