Depilacja bikini. Sposoby usuwania owłosienia z okolic intymnych

Depilacja bikini to zabieg, który do pewnego czasu nie cieszył się zbyt dużą popularnością, a kobiety wstydziły się o nim mówić. Obecnie wykonuje się go chętnie, różnymi metodami, często również w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Usuwanie owłosienia ze sfer intymnych można wykonywać w różnych wariantach. Klasyczna depilacja bikini zakłada usunięcie go przede wszystkim z obszaru pachwin, a także boków wzgórka łonowego. Można jednak pokusić się o depilację większej partii lub pozbycie się całego owłosienia. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnego podejścia kobiety, a także tego, w czym czuje się komfortowo.

Golenie bikini – jak je przeprowadzić?

Golenie bikini przy pomocy maszynki jednorazowej to jedna z opcji usuwania włosów z okolic intymnych. Powszechnie uważana jest za najszybszą i najprostszą do przeprowadzenia, ale przy jej wykonywaniu trzeba zachować sporą ostrożność. Przede wszystkim, taka procedura łatwo powoduje podrażnienia skóry, która w tamtych miejscach jest akurat szczególnie delikatna. Często, zwłaszcza przy pośpiesznym goleniu, może dojść do skaleczeń. Poza tym, taki zabieg nie jest zbyt skuteczny, a efekt utrzymuje się przez około dwa dni. Skóra zresztą w ogóle nie stanie się idealnie gładka, a włoski, które będą odrastać, okażą się bardzo twarde i wywołają kolejne podrażnienia. W konsekwencji na skórze mogą się pojawić czerwone, ropne krosty.

Aby golenie przebiegało sprawniej, należy namoczyć włoski w ciepłej wodzie przez kilka minut, bo wtedy staną się miększe i podatniejsze na zabieg. Najlepiej, jeśli cały proces przeprowadzi się podczas krótkiej kąpieli – wtedy ciało nie zdąży napuchnąć, co utrudnia dociskanie maszynki do skóry. Dla lepszego poślizgu, warto też skorzystać z pianki lub żelu do golenia. W tych miejscach lepiej golić się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków – to zminimalizuje ryzyko zacięć.

Depilacja okolic bikini – na jakiej zasadzie działa krem?

Depilacja okolic bikini może być przeprowadzona przy użyciu kremów lub żeli przeznaczonych właśnie do tego celu. Taki sposób, jak depilacja bikini kremem jest polecany szczególnie osobom, które:

Ogromną zaletą tak przeprowadzonego zabiegu jest brak jakiejkolwiek bolesności w trakcie jego wykonywania.

Każdy krem i pianka wpływa także na pierwotną strukturę włosa, dzięki czemu owłosienie staje się cieńsze, delikatniejsze i lekko zaokrąglone. Właśnie dlatego odrosty zaczynają się dopiero koło szóstego, siódmego dnia od przeprowadzenia depilacji, a z czasem stają się też coraz słabsze, jeśli czynność regularnie się powtarza. Przed pierwszym użyciem warto jednak przeprowadzić próbę uczuleniową, ponieważ środek chemiczny zawarty w danym preparacie może powodować reakcję alergiczną na skórze. Należy pamiętać, by przed tak przeprowadzaną depilacją nigdy nie robić peelingu. Skóra musi być:

  • sucha
  • niepodrażniona 
  • wolna od skaleczeń

Grubą warstwę kosmetyku należy pozostawić na niej przez około dziesięć minut (chyba że, instrukcja wskazuje inny okres czasu). Potem powinno się zebrać rozpuszczone włoski za pomocą szpatułki i przemyć ciało letnią wodą.

Depilacja woskiem bikini - czy warto ją stosować?

Depilacja woskiem bikini to inny, nieco bardziej „drastyczny” sposób na pozbycie się owłosienia z okolic intymnych. Choć okazuje się bardzo skuteczna, bo efekty utrzymują się od czterech do pięciu tygodni, jest zarezerwowana raczej dla kobiet, które zdradzają dużą odporność na ból. Można ją przeprowadzić samodzielnie w domu, jeśli ma się doświadczenie, choć nie zaszkodzi także wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Zobacz wideo

Depilacja laserowa bikini – najskuteczniejsza metoda na pozbycie się owłosienia?

Depilacja laserowa bikini to kolejna metoda usuwania owłosienia, obecnie często wymieniana jako najskuteczniejsza. Jest tak, ponieważ podczas przeprowadzanego zabiegu, który powinien wykonać specjalista, niszczy się mieszki włosowe. Aby osiągnąć zadowalający efekt, należy wykonać serię od pięciu do ośmiu zabiegów, w odstępach od ośmiu do dziesięciu tygodni. Procedura nie jest w pełni bezbolesna – kobieta, która jest jej poddawana, odczuwa ukłucia po naświetleniu laserem. Jeden z takich zabiegów trwa od piętnastu do dwudziestu minut. Aby złagodzić dolegliwości bólowe, w miejscu poddawanym naświetlaniu można zastosować zimne okłady. Po zabiegu należy też unikać gorących kąpieli przez dwie doby, a także stosować kremy z pantenolem.

Na depilację laserową nie powinny się decydować kobiety przyjmujące środki uwrażliwiające naskórek lub przechodzące choroby zapalne skóry. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest także świeżo powstała opalenizna.

Więcej o: