Jak utrwalić makijaż? Oto niezawodne sposoby, dzięki którym makijaż przetrwa wiele godzin

Jak utrwalić makijaż? To pytanie, które często pojawia się nie tylko przed większymi wyjściami, ale także w czasie porannych przygotowań. Oto kilka niezawodnych sposobów i porad, które pomogą ci utrwalić makijaż na wiele godzin.

Nietrwały makijaż to bardzo powszechny problem. Istnieje jednak kilka metod, które pozwolą ci się z nim uporać. Od czego zacząć? Najpierw sprawdź, czy stosujesz dobrą pielęgnację.

Zobacz wideo Korektor zbiera ci się w zmarszczkach pod oczami? Rozwiązaniem jest stara sztuczka... drag queens

Jak utrwalić makijaż? Pielęgnacja to podstawa

Wielu makijażystów podkreśla, że najlepszą bazą pod makijaż jest dobra i regularna pielęgnacja twarzy. Musimy pamiętać o niej zarówno rano, jak i wieczorem. Takie codzienne rytuały najlepiej przygotują twoją twarz pod makijaż i są pierwszym krokiem do tego, by prezentował się on pięknie i był trwały. 

Z pielęgnacją wiąże się także inny problem. Jedną z najczęstszych przyczyn nietrwałości makijażu jest to, że produkty, których używamy, nie są dobrze dopasowane do typu naszej cery. Przykład? Osoba z cerą tłustą używa kosmetyków do cery suchej. Warto więc zadbać o ten aspekt na samym początku, aby nasza pielęgnacja była jak najlepszą bazą pod makijaż. 

Jak utrwalić makijaż? Sprawdź kosmetyki

Jeśli chcesz, aby twój makijaż był zawsze trwały, zacznij od przeglądu kosmetyczki. Zdarza się, że głównym winowajcą problemu są produkty, których obecnie używamy. Jeśli widzisz, że mimo różnych metod aplikacji dany podkład nie utrzymuje się na twarzy, warto wybrać się na zakupy i spróbować czegoś innego. 

W trakcie poszukiwań kosmetyków do makijażu także warto pamiętać o typie skóry. Przykładowo, w przypadku osób o cerze tłustej najlepiej sprawdzają się podkłady o wykończeniu matowym. Inne, pod wpływem wydzielającego się sebum, mogą bardzo szybko znikać z twarzy. 

Jak utrwalić makijaż? Skorzystaj z sypkiego pudru

Jedna z najlepszych metod utrwalania makijażu polega na wklepaniu gąbeczką sypkiego pudru po nałożeniu podkładu i korektora. Ten sposób zapewni skórze naturalny wygląd. Pamiętaj o tym, by przed użyciem gąbeczki zmoczyć ją w wodzie, a następnie osuszyć w chusteczce.

Na większe wyjścia dobrym rozwiązaniem może być baking. Co ciekawe, metoda ta została zapożyczona z makijażu drag queen. W ostatnich latach rozpowszechniła ją Kim Kardashian i jej makijażysta Mario Dedivanovic. 

Jak wykonać baking? Podobnie jak w poprzednim przypadku po nałożeniu podkładu i korektora skorzystaj ze zwilżonej gąbeczki i nanieś sporą ilość pudru w wybrane miejsca - np. na nos, brodę, czoło, pod oczy. Odczekaj około 4-5 minut, a następnie zmieć nadmiar pudru pędzlem o długim i miękkim włosiu.

Jak utrwalić makijaż? Produkty utrwalające

Z pomocą przychodzą także liczne produkty, których głównym celem jest przedłużenie trwałości makijażu. Są to różnego typu mgiełki i spraye, które dostaniecie zarówno w drogeriach, jak i perfumeriach. Przed zakupem produktu warto jednak przeczytać opinie na jego temat, gdyż wiele z dostępnych na rynku propozycji nie spełnia obietnic, o których zapewniają producenci.  

Więcej o: