Naturalny makijaż, który dodaje urody. Oto sprawdzone triki na "make up no make up"

Jak zrobić delikatny makijaż naturalny? Wykonanie makijażu nude jest zadaniem, z którym poradzimy sobie nawet wtedy, kiedy nie mamy wprawy w malowaniu. Istotny dla ostatecznego efektu jest dobór odpowiednich kosmetyków oraz zachowanie kilku prostych zasad

Naturalny makijaż no make up - kosmetyki

Naturalny makijaż no make up wymaga użycia niewielu kosmetyków, które podkreślą urodę i zamaskują niedoskonałości, jednak nie stworzą na twarzy ciężkiej maski. To doskonała opcja makijażu na dzień lub dla młodych dziewczyn, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem. Do wykonania makijażu "make up no make up" potrzebujemy zaledwie kilku kosmetyków. Są to:

  • krem BB lub CC, lub lekki podkład nawilżający
  • korektor nawilżający,
  • rozświetlacz w płynie,
  • tusz do rzęs,
  • pomadka w kolorze nude lub bezbarwny błyszczyk.
Zobacz wideo Piękna cera bez podkładu? To możliwe!

"Make up no make up" - wykonanie krok po kroku

Naturalny makijaż zaczynamy oczywiście od dobrej pielęgnacji - oczyszczenie i nawilżenie to podstawa. Jak już pielęgnacja się wchłonie, możemy przejść do wykonywania makijażu. Na samym początku nakładamy na całą twarz krem BB, CC lub nawilżający podkład przy użyciu gąbeczki do makijażu pamiętając o dokładnym wpracowaniu go w skórę oraz przeciągnięciu go delikatnie na szyję. Następnym krokiem jest nałożenie korektora pod oczy (przeciągając go wzdłuż nosa), by rozświetlić spojrzenie i ukryć ewentualne zasinienia - tę czynność również wykonujemy przy pomocy gąbeczki do makijażu. Kolejny krok to nałożenie - na kości policzkowe, szczyt nosa, łuk kupidyna - i wklepanie opuszkiem palca płynnego rozświetlacza. Na koniec zostaje podkreślenie rzęs tuszem oraz nałożenie na usta pomadki.

Więcej o: