Płyn do higieny intymnej na włosy. Jak produkt sprawdza się w roli szamponu?

Czy włosy można myć jedynie szamponem do włosów? Oczywiście, że nie! Miłośniczki dbania o włosy znalazły mnóstwo innych sposobów, by oczyszczać włosy i przy okazji dbać o ich kondycję. Jednym z takich sposobówj jest płyn do higieny intymnej. Jak go stosować i jakie przynosi efekty?
Zobacz wideo Sposób na idealny koczek w niecałą minutę

Płyn do higieny intymnej na włosy - zalety

Płyn do higieny intymnej jako zamiennik szamponu może się wydawać dość dziwnym rozwiązaniem, jednak wiele dziewczyn chwali sobie ten sposób mycia włosów. Płyny do higieny intymnej o dobrym składzie stosowane jako szampon dokładnie w taki sam sposób oczyszczają włosy, jednak są zdecydowanie delikatniejsze dla skóry głowy i samych pasm. Kosmetyki do higieny intymnej, ze względu na swoje przeznaczenie, mają zazwyczaj bardzo delikatny skład - bez parabenów i SLS. 

  • Nie podrażnia.
  • Nie obciąża włosów.
  • Ułatwia rozczesywanie.
  • Jest delikatny dla skóry głowy.

Płyn do higieny intymnej na włosy - jak stosować?

Myjąc włosy płynem do higieny intymnej postępujemy dokładnie tak samo, jak w przypadku zwykłego szamponu. Najpierw rozczesujemy włosy, następnie dokładnie je moczymy. Kolejnym krokiem jest nałożenie porcji płynu na skórę głowy i dokładne umycie. Całość spłukujemy i powtarzamy czynność. Na koniec pozostaje nałożenie odżywki i ponowne spłukanie pasm.

Płyn do higieny intymnej na włosy - efekty

Myjąc włosy szamponem do higieny intymnej oczyszczamy skórę głowy, ale w bardzo delikatny sposób. Taka opcja polecana jest szczególnie osobom, które borykają się ze swędzącą skórą głowy, łupieżem czy np. łojotokowym zapaleniem skóry. Niewątpliwą zaletą stosowania płynu do higieny intymnej jako szamponu jest fakt, że normalizuje on pH skóry głowy i działa antybakteryjnie, co zapobiega przetłuszczaniu się włosów.

Więcej o: