Negative Space Nail Art. Modne paznokcie, które lansuje Kendall Jenner. Jak wykonać je w domu?

Jakie paznokcie będą modne wiosną 2020? Jednym z większych trendów jest Negative Space Nail Art, na które już zdecydowała się sama Kendall Jenner. Jak wyglądają i jak wykonać je samodzielnie w domu? Wyjaśniamy.
Zobacz wideo Zmywacz do paznokci jest niezwykle przydatny w domu. Sprawdź, dlaczego warto go mieć

Moda na paznokcie zmienia się z sezonu na sezon. Jeszcze kilka tygodni temu królowały bogate zdobienia, a także nietypowe efekty. Jednak jak pokazują lansowane w ostatnim czasie trendy w sezonie wiosna/lato 2020, w nadchodzących miesiącach, królować będzie minimalizm. 

Negative Space Nail Art - modne paznokcie, które lansuje Kendall Jenner

W ostatnim czasie, Kendall Jenner wybrała się do swojego ulubionego salonu manicure - Modern Pamper Salon w Los Angeles - gdzie zdecydowała się na nową stylizację paznokci. Na instagramie tego lokalu, a dokładnie na insta story, pojawiły się nowe paznokcie modelki. Kendall Jenner zdecydowała się na pastelowe plamki w odcieniu jasnej zieleni, na opiłowanej na kształt kwadratu płytce - to kolejny trend inspirowany latami 90.

Kendall Jenner - Negative Space Nail ArtKendall Jenner - Negative Space Nail Art Instagram Modern Pamper Salon - InstaStories screen

Negative Space Nail Art - jak wykonać je samodzielnie w domu?

Trend Negative-Space Nail Art polega na na dość specyficznym malowaniu paznokci, w którym tylko fragmenty płytki pomalowane kolorowym lakierem, natomiast na pozostała ich część pomalowana jest bezbarwnym lakierem. 

Wykonanie paznokci Negative-Space Nail Art jest zatem bardzo łatwe do wykonania w domu. Potrzebne będą dwa lakiery (kolorowy i bezbarwny) oraz pilniczek. Jak wykonać je krok po kroku?

  • Najpierw nadajemy płytce paznokcia pożądany kształt.
  • Następnie, kolorowym lakierem, malujemy delikatne kropki na każdej płytce.
  • Na koniec zabezpieczamy bezbarwnym lakierem całą płytkę.
Więcej o: