Jak przedłużyć paznokcie w domu? Proste sposoby, dzięki którym ich nie zniszczysz

Przedłużanie paznokci w domu wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Odrobina wprawy i wybór odpowiedniej techniki sprawi, że będziesz cieszyć się długimi paznokciami bez konieczności wizyty u kosmetyczki. Jak przedłużyć paznokcie w domu? Wyjaśniamy.

Sposobów na przedłużenie płytki paznokcia w domu jest kilka - żel, akrylożel, a także baza hybrydowa. Przedłużone paznokcie nie tylko wyglądają kobieco i estetycznie, lecz także umożliwiają bezpieczny wzrost tych naturalnych. Jadnak którą metodę wybrać, by zrobić to poprawnie, a paznokcie były zdrowe i wyglądały estetycznie?

Zobacz wideo Zmywacz do paznokci jest bardziej przydatny, niż się wydaje

Zanim przystąpimy do przedłużana paznokci, należy pamiętać o ich odpowiednim przygotowaniu, które polega na nadaniu paznokciom pożądanego kształtu przy pomocy pilniczka. Następnie odsunięciu drewnianym patyczkiem skórek, zmatowieniu płytki blokiem polerskim i odtłuszczeniu cleanerem.

Do przedłużania paznokci potrzebne są podstawowe akcesoria, takie jak lampa UV/LED, pilniczek, blok polerski, odtłuszczacz, waciki bezpyłowe i - w zależności od metody - żel budujący, baza hybrydowa, akrylożel, szablony lub formy do przedłużania paznokci.

Profesjonalne akcesoria do paznokci znajdziesz na Avanti24.pl!

Jak przedłużyć paznokcie w domu - żel 

Po odpowiednim przygotowaniu paznokci (opisanym powyżej), należy starannie przykleić szablon pod brzeg zakończenia każdej płytki - ważne jest, by tworzył on z paznokciem równą linię. Następnie, na każdą z płytek nakładamy niewielką kroplę produktu i starannie rozprowadzamy na całej powierzchni paznokcia przeciągając do wybranej długości - utwardzamy pod lampą UV lub LED. Liczba warstw, które nakładamy jest uzależniona od rodzaju produktu - najczęściej są to 3-4 warstwy. Na koniec delikatnie odklejamy szablony. Ostatnią warstwę matujemy i wyrównujemy blokiem. Paznokciom nadajemy odpowiedni kształt, a pyłek usuwamy pędzelkiem. Następnie można przejść do ich malowania.

Przedłużanie paznokci w domu - akrylożel

W przypadku przedłużania paznokci akrylożelem, zamiast jednorazowych szablonów, używamy plastikowych form, które dopasowane są do wielkości naszej płytki. Akrylożel do nakładamy specjalną szpatułką na wewnętrzną stronę formy, przykładamy ją do paznokcia i utwardzamy w lampie. Na koniec ostrożnie odklejamy formę, a paznokciom nadajemy pożądany kształt. Ewentualne nierówności należy usunąć blokiem polerskim.

Jak przedłużyć paznokcie - hybryda

Przedłużanie paznokci bazą hybrydową podobne jest do tego za pomocą żelu. W tym przypadku jednak, musimy uważać na długość - hybrydą możemy przedłużyć płytkę do kilku mm. Do odpowiednio przygotowanej płytki doklejamy szablon i nakładamy bazę hybrydową, delikatnie przedłużając płytkę na szablonie. Każdą warstwę utrwalamy. Po osiągnięciu oczekiwanego efektu, delikatnie odklejamy szablon, nadajemy pożądany kształt płytce, wyrównujemy blokiem nierówności oraz odtłuszczamy.

Zobacz: akcesoria do paznokci hybrydowych w dobrych cenach na Avanti24.pl!

Więcej o: