Maseczka z drożdży na włosy i twarz. Jak zrobić maseczkę z drożdży na trądzik?

Maseczka z drożdży to prosty, tani i skuteczny sposób na idealną cerę! Jest to sprawdzony zabieg, który stosowały nasze mamy i babcie - drożdże były od dawna obecne w każdej kuchni i nie tylko.

Maska z drożdży – tradycyjny sposób na piękno

Czasami warto zapomnieć o wymyślnych cudach z drogerii i sięgnąć po metody tradycyjne i sprawdzone przez całe pokolenia Polek. Maska z drożdży jest dobrym sposobem na pozbycie się uporczywego trądziku, a także wzmocnienie osłabionych włosów i pobudzenie skóry głowy do produkcji nowych cebulek. Na szczęście od kilku sezonów trwa i stale rozwija się moda na ekologiczne, domowe zabiegi w zaciszu własnego mieszkania. Gdzie zrelaksujesz się lepiej niż we własnej łazience? Dla zwiększenia efektu terapeutycznego możesz zapalić zapachowe świece i włączyć delikatną muzykę… a potem zostaje Ci tylko przygotowanie i nałożenie maseczki z drożdży! W trakcie oczekiwania na cudowne efekty możesz przejrzeć ulubioną gazetę czy książkę. Niech będzie to Twój czas relaksu, który jest potrzebny każdej z nas.

Zobacz też: Spokój i opanowanie. Jak się uspokoić nawet w bardzo stresującej sytuacji?

Drożdże na włosy – rozwiązanie idealne!

Po co nakładamy drożdże na włosy? Każdy z nas zna powiedzenie: ''rosnąć jak na drożdżach''. Na drożdżach rośnie nie tylko chleb czy ciasto, na drożdżach wyrosną również Twoje włosy! Tak, drożdże to witaminowa bomba, która nałożona na skalp sprawi, że w niedługim czasie pojawią się na nim tzw. baby hair, czyli nowe cebulki włosowe. Witaminy z grupy B dodatkowo wzmocnią te cebulki, które masz obecnie, zapobiegną nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry głowy i nadadzą włosom sprężystości i blasku. Czy masz już ochotę biec do łazienki, żeby nałożyć drożdże? Poniżej znajdziesz przepis na maseczkę z drożdży na włosy.

Maseczka z drożdży na włosy – przepisy

Maseczka z drożdży na włosy to bardzo tani sprzymierzeniec w walce o piękne, zdrowe i lśniące włosy. Jak zwykle w przypadku naturalnych kuracji szczególnie ważna jest tu regularność stosowania. Efektów możesz spodziewać się po około jednym-dwóch miesiącach stosowania.

Przepis na maseczkę z drożdży na włosy:

  • ¾ paczki świeżych drożdży zmieszaj z miodem/jogurtem/naturalnym sokiem aloesowym lub ulubionym olejkiem. Należy dodać tyle uzupełniającego składnika, by drożdże mogły się w nim rozmieszać, ale zachowały odpowiednią gęstość i nie wypływały spod folii czy czepka. Żel aloesowy złagodzi zapach drożdży, który nie wszystkim przypadnie do gustu, a także ukoi skórę głowy. Miód nada masce bardziej lepkiej konsystencji i sprawi, że włosy będą lepiej nawilżone.

Nałóż maseczkę z drożdży na suchą skórę głowy około pół godziny przed jej umyciem (maksymalnie godzinę przed). Rozmasuj maseczkę na głowie, zwiń włosy w kucyk albo kok, przykryj folią lub czepkiem, a następnie przykryj wszystko ręcznikiem. Tak zawinięty turban można dodatkowo ogrzać suszarką dla wzmocnienia efektu, ale nie jest to konieczne. Po upływie pół godziny umyj włosy szamponem i nałóż zwykłą odżywkę. Kuracja zakończona!

Zobacz też: Domowa maska na włosy

Maseczka z drożdży na twarz – przepis i zastosowanie

Maseczka z drożdży na twarz to gwarancja oczyszczonej i promiennej cery. Można stosować ją kilka razy w tygodniu, ale najbezpieczniej ograniczyć się do jednego razu, aby nie wysuszyć zanadto skóry twarzy. Nadmierne wysuszenie powoduje bowiem nadprodukcję sebum. Musisz obserwować swoją skórę i częstotliwość stosowania dopasować do jej indywidualnych potrzeb. Jak przygotować maseczkę z drożdży na twarz? To dziecinnie proste!

  • ¼ kostki świeżych drożdży wymieszaj z odrobiną ciepłego mleka, tak by uzyskać konsystencję papki. Jeśli zależy Ci na dodatkowym nawilżeniu twarzy dodaj do mikstury odrobinę oliwy z oliwek lub olejku arganowego, a jeśli walczysz z przebarwieniami możesz śmiało wycisnąć do niej kilka kropel soku z cytryny lub limonki. Jeśli chcesz maseczkę zastosować również na zmiany trądzikowe w innych miejscach ciała, zwiększaj proporcjonalnie ilość składników.

Gotową miksturę nałóż grubą warstwą na twarz lub na każde inne miejsce zaatakowane wypryskami (dekolt, plecy), poczekaj cierpliwie 20 minut a następnie zmyj maskę delikatnie chłodną lub lekko ciepłą (ale nie gorącą!) wodą. Gorąca woda wysusza, natomiast chłodna pomaga zamknąć pory, co zapobiega powstawaniu kolejnych zanieczyszczeń.

Zobacz też: Mydło Aleppo. Odkryj jego właściwości i sprawdź, czy warto je stosować

Maseczka z drożdży na trądzik – działanie

Maseczka z drożdży na trądzik działa na wielu frontach: łagodzi stany zapalne i wypryski, osusza zmiany ropne, zmniejsza zanieczyszczenia, a także zmiękcza skórę i daje efekt wygładzenia. To wszystko zawdzięcza wysokiej zawartości fosfolipidów, witaminy D3, witamin z grupy B oraz mikroelementów, takich jak żelazo, białko, selen, kwasy nukleinowe czy chrom. Maseczka z drożdży na trądzik ze względu na właściwości wysuszające, polecana jest głównie osobom o tłustej skórze.

Jeśli jesteś alergikiem przed jej nałożeniem koniecznie wykonaj próbę uczuleniową, by uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych. Maseczkę z drożdży nie powinny stosować osoby, cierpiące na grzybicę.

Zobacz wideo Inne zastosowanie drożdży? Sprawdź, jak zrobić pułapkę na owady
Więcej o: