Jak zdjąć paznokcie żelowe w domu? Poznaj łatwy sposób

Jak zdjąć paznokcie żelowe? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Podpowiadamy, jak zrobić to w warunkach domowych w szybki i bezpieczny sposób.

Paznokcie żelowe cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. W jaki sposób możemy je zdjąć w domowych warunkach? Okazuje się, że nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. 

Jak ściągnąć paznokcie żelowe? 

Co zrobić, żeby przy okazji nie zniszczyć płytki paznokcia? Jedna z najważniejszych zasad mówi, żeby nie zrywać żeli na siłę. Poza tym, jeśli wykonujesz zabieg w warunkach domowych, musisz liczyć się z tym, że paznokcie będziesz musiała spiłować na krótko.  

Zobacz wideo Pielęgnacja dłoni w domu? Poznaj najlepsze sposoby:

Jak zdjąć paznokcie żelowe w domu?

Oto lista rzeczy, które przydadzą ci się w trakcie zabiegu:

  • pilnik gruboziarnisty;
  • zmywacz do paznokci z acetonem;
  • folia aluminiowa;
  • waciki;
  • płasko ścięty patyczek (lub drewniana szpatułka); 
  • polerka do paznokci.

Jak zdjąć hybrydę w domu i samemu zadbać o swoje paznokcie? To wcale nie jest takie trudne! Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu:

Najpierw pilnikiem spiłuj żel. Warstwa żelu po tym zabiegu ma być jak najmniejsza. Bądź ostrożna, ale dokładna. Uważaj, by nie uszkodzić płytki paznokcia. Następnie nasącz waciki zmywaczem do paznokci z acetonem i przyłóż je do paznokci. 

Jak ściągnąć paznokcie żelowe?

Kolejny krok to obwinięcie paznokci z wacikami folią aluminiową. Pozostaw ją na około 15 minut. Po tym czasie możesz sprawdzić za pomocą patyczka, czy żel schodzi z płytki. Ostrożnie ściągnij folię. Następnie za pomocą patyczka ze ściętą na płasko końcówką usuń żel. Na samo koniec wypoleruj paznokcie polerką. 

Jak wykonać manicure hybrydowy w domu? Dowiesz się z naszego artykułu:

Więcej o: