Jak naturalnie przyciemnić brwi? Poznaj domowy sposób

Jak naturalnie przyciemnić brwi? Nie jest to wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Oto łatwy zabieg, który wykonasz w warunkach domowych.

Jak przyciemnić brwi, aby wyglądały pięknie i naturalnie? Z pomocą przychodzą domowe sposoby. 

Henna na brwi w domu

Henna to barwnik, który jest pozyskiwany z pędów i liści lawsonii bezbronnej. Już wiele wieków temu doceniano ją na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Obecnie stosuje się ją m.in. do zdobienia ciała i pielęgnacji włosów. Jednak największą popularnością produkt ten cieszy się w zabiegach, których celem jest koloryzacja brwi.

W jaki sposób powinniśmy stosować hennę na brwi? Zazwyczaj radzi się, by aplikować ją raz na trzy tygodnie. Pamiętaj także, aby przed pierwszym zabiegiem, zrobić próbę uczuleniową. 

Zobacz wideo Makijaż brwi? Oto 3 sprawdzone sposoby:

Jak przyciemnić brwi? Poradnik krok po kroku

Aby przyciemnić brwi za pomocą tej metody, oprócz henny do brwi (może być sypka lub w żelu), będziesz potrzebowała także:

  • Wody utlenionej;
  • wazeliny;
  • płatków kosmetycznych;
  • cienkiego pędzelka (do aplikacji henny);
  • małego pojemniczka (do rozdrabniania henny);
  • miski z ciepłą wodą;
  • patyczków kosmetycznych. 

Jak przyciemnić brwi w domu?

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy hennę wyciśnij lub wsyp do pojemnika. Wymieszaj ją z niezbyt dużą ilością wody utlenionej. Na sam koniec preparat powinien być jednolity i gładki. Nie może być jednak zbyt rzadki. 

Aby uzyskać jak najlepszy efekt, odtłuść włoski (np. przy pomocy wacika nasączonego tonikiem). Po tej czynności wysmaruj wazeliną powierzchnię wokół brwi. Uważaj jednak, aby nie nałożyć jej na włoski. 

Przygotowany wcześniej preparat aplikuj ostrożnie za pomocą cienkiego pędzelka. Twoje ruchy powinny być powolne i delikatne. Po tej czynności odczekaj kilka minut. Następnie namocz płatek kosmetyczny w ciepłej wodzie i zetrzyj hennę. Pamiętaj, że im dłużej trzymasz produkt na brwiach, tym ich kolor będzie intensywniejszy. 

Jak zapuścić brwi? Dowiesz się z naszego artykułu:

Więcej o: