Paznokcie Slanted French Manicure. Trend na wiosnę, który optycznie je wydłuża

Paznokcie Slanted French Manicure to nowy trend manicure, który już od jakiegoś czasu zdobywa coraz większą popularność na Instagramie. Tak pomalowane paznokcie wyglądają nie tylko modnie, lecz także optycznie się wydłużają. Jak wykonać Slanted French Manicure? Wyjaśniamy.

French manicure do trendów wrócił już kilka sezonów temu - zarówno w tej klasycznej wersji, jak i bardziej szalonej, pełnej koloru i brokatu. Patrząc jednak na trendy, które pojawiają się w stylizacji paznokci, możemy śmiało stwierdzić, że french manicure nadal będzie królować, jednak w kolejnej odsłonie. Coraz większą popularnością cieszy się bowiem Slanted French Manicure.

Zobacz wideo Jak wykonać holograficzne hybrydy?

Paznokcie Slanted French Manicure - trend w manicure na sezon wiosna/lato 2020

Czym różnią się paznokcie Slanted French Manicure od jego klasycznej wersji? Główna różnica polega na sposobie malowania kreski. W przypadku Slanted French Manicure jest ona zupełnie inna - jest grubsza i bardziej namalowana po skosie płytki paznokcia. Najlepiej, jeśli taka kreska sięga jednej trzeciej lub do połowy paznokcia. Oprócz tego powinna być znacznie grubsza, niż ta z klasycznej wersji. Jeśli chodzi o kolor, to w tym przypadku istnieje pełna dowolność, jednak pamiętajmy, że wiosna i lato to idealny czas na odcienie pastelowe. Co ciekawe, paznokcie w stylu Slanted French Manicure optycznie wydłużają płytkę, więc będzie to doskonała opcja dla każdej kobiety, która ma problemy z zapuszczeniem długich paznokci. Wiele inspiracji na tego typu paznokcie można znaleźć m.in. na Instagramie, gdzie dziewczyny chętnie pokazują efekty swojej pracy.

 
Więcej o: