Jak zrobić maseczkę w płachcie w domu? To łatwiejsze niż może się wydawać

Marzy ci się domowe SPA? Oto jeden z najlepszych przepisów, który możesz wykorzystać w trakcie przygotowań. Dowiedz się, jak samodzielnie zrobić maseczkę w płachcie.

Maseczki w płachcie cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Produkty tego typu nie tylko zapewniają świetne rezultaty, ale także są bardzo wygodne. 

Zobacz wideo Maseczki bąbelkowe - co to za trend?

Jak zrobić maseczkę w płachcie?

Aby zrobić samodzielnie taką maseczkę, będziesz potrzebowała materiału, z którego ją wytniesz. W sieci znajdziesz wiele szablonów, które pomogą ci w tym zadaniu. Wystarczy je wydrukować, przerysować na wybranym materiale i wyciąć.

Które materiały sprawdzą się najlepiej? W tym celu możesz wykorzystać m.in.:

- muślinowe ręczniczki;

- gazy;

- cienką bawełnę;

- chusteczki bawełniane.

Następnie, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, musisz przygotować mieszankę wybranych składników aktywnych. Więcej na ten temat dowiesz się w dalszej części artykułu.

Przygotowaną maseczkę zamocz w esencji i delikatnie odcisnąć jej nadmiar. Na sam koniec nałóż kompres na twarz na mniej więcej 15 minut. 

Maseczka w płachcie - składniki aktywne

Przygotowanie mieszanki składników aktywnych to jeden z najważniejszych i najtrudniejszych elementów zadania. Doskonałe przepisy znajdziemy w książce "Tajniki DIY", której autorką jest Ewa Grzelakowska-Kostoglu, znana także jako Red Lipsitck Monster.

Influencerka podpowiada m.in., jak wykonać maseczkę łagodzącą do skóry wrażliwej. Będziesz potrzebowała: 1/2 szklanki wody, 1 łyżeczkę zmielonego siemienia lnianego oraz 1 torebkę herbaty rumiankowej. Co należy zrobić?

- W 1/4 szklanki wody zaparz rumianek;

- następnie do jeszcze gorącego i przecedzonego naparu dodaj siemię lniane;

- wszystko ze sobą wymieszaj;

- poczekaj ok 10 minut, aż siemię napęcznieje i ostygnie;

- namocz maseczkę w mieszance. 

Inne pomysły na domowe SPA znajdziesz w naszym artykule:

Więcej o: