Domowe SPA dla twarzy. Dowiedz się, jak zadbać o skórę i usta

Domowe SPA dla twarzy to krok, na który decyduje się obecnie wiele osób. Dowiedz się jak w domowych warunkach zadbać o skórę i usta.

Domowe SPA dla twarzy możesz rozpocząć od pielęgnacji ust. Wiele osób skarży się, że są one popękane, przez co nie wyglądają estetycznie. Wiemy, jak temu zaradzić. 

Domowe SPA dla twarzy - peeling ust

Wykonaj prosty peeling, który przywróci twoim ustom dobry wygląd. W tym celu wykorzystaj cukier i dowolny olej (może to być na przykład olej kokosowy, jojba czy z pestek dyni).

Połącz ze sobą dwa składniki. Najlepsze rozwiązanie to dwie łyżki cukru i dwie łyżki oleju. Następnie nanieś mieszankę na usta. Masuj je przez mniej więcej 30 sekund, a potem spłucz peeling letnią wodą i nanieś na usta balsam lub lanolinę. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, wykonuj zabieg 2-3 razy w tygodniu. 

Zobacz wideo Domowe SPA dla twarzy. Poznaj maseczki bąbelkowe:

Domowe SPA dla twarzy - sposób na sińce

Sińce pod oczami to bardzo powszechny problem urodowy. W jego zniwelowaniu może pomóc kurkuma

Jak wykonać maseczkę na sińce pod oczami? Będą ci do tego potrzebne: 1 łyżeczka kurkumy, 1 łyżeczka jogurtu naturalnego oraz 1 łyżeczka miodu. Wymieszaj ze sobą składniki do gładkiej i gęstej konsystencji. Następnie nałóż mieszankę na 20 minut pod oczy. Na sam koniec zmyj ją letnią wodą. 

Domowe SPA dla twarzy - maseczki w płachcie

Dobrym uzupełnieniem domowego SPA dla twarzy będzie maseczka w płachcie. Nie musisz jej kupować! Wykonasz ją samodzielnie w warunkach domowych. 

Aby zrobić maseczkę, potrzebujesz materiału, z którego ją wytniesz. Może to być na przykład: bawełniana chusteczka, cienka bawełna, gaza, muślinowe ręczniczki.

Wydrukuj szablon, który przerysujesz na materiale i wytniesz (takie wzory znajdziesz na licznych stronach internetowych). Następnie musisz przygotować mieszankę wybranych składników aktywnych, którymi nasączysz maseczkę. Przepis znajdziesz w naszym artykule >>

Poznaj inne pomysły na domowe SPA dla twarzy:

Więcej o: