Makijaż na Wielkanoc krok po kroku. Szybki i prosty, ale efektowny!

Szukasz inspiracji makijażowej na Wielkanoc 2020? Przychodzimy z pomocą. Oto prosty i szybki makijaż, który wykonasz w kilkanaście minut!

Pamiętaj o tym, że najlepszą bazą pod makijaż jest dobra pielęgnacja. Po oczyszczeniu twarzy zaaplikuj więc na nią swoje ulubione kremy. Odczekaj kilkanaście minut, aby pielęgnacja mogła się wchłonąć.

Makijaż na Wielkanoc 2020 krok po kroku

Co dalej? Radzimy, aby makijaż zacząć od oczu. Jeśli użyte przez ciebie cienie osypią się, będziesz mogła zmyć osyp jeszcze przed zaaplikowaniem podkładu i pudru.

Jeśli twoje umiejętności makijażowe nie są zaawansowane, zrezygnuj ze skomplikowanego blendowania cieni na powiekach. Możesz użyć jedynie bronzera. Nanieś produkt małym, puchatym pędzlem w załamaniu powieki. Ten prosty zabieg doda spojrzeniu wyrazistości.

Jednak jeśli chcesz pobawić się cieniami, mamy dla ciebie świetną informację. Aby uzyskać spektakularny efekt, możesz użyć tylko trzech kolorów. Jak to zrobić? Dowiesz się z naszego filmu:

Zobacz wideo Jak nakładać cienie?

Makijaż na Wielkanoc 2020 - następne kroki

Delikatnie podkreśl brwi. Możesz w tym celu użyć pomady, cieni, kredki lub żelu. Następnie wytuszuj rzęsy, a na sam koniec nałóż kremową kredkę na dolną linię wodną - ten zabieg optycznie powiększy oko.

Paznokcie wielkanocne 2020. Poznaj najciekawsze pomysły:

Gdy makijaż oczu jest już gotowy, możesz zająć się twarzą. Zaaplikuj na nią swój ulubiony podkład. Cienie pod oczami oraz ewentualne niedoskonałości przykryj korektorem. Całość utrwal pudrem sypkim. Aby makijaż był trwały, zaaplikuj go zwilżoną gąbeczką.

Na sam koniec zaaplikuj na twarz róż. Ten element sprawi, że twarz będziesz wyglądała promiennie i dziewczęco. 

A co z ustami? Na Wielkanoc zrezygnuj z krzykliwych i wyrazistych kolorów. Postaw na stonowane pomadki lub błyszczyki. Aby optycznie powiększyć usta, obrysuj je konturówką, a na sam koniec na łuk kupidyna zaaplikuj odrobinę ulubionego rozświetlacza. 

Więcej o: